KPR Ruch rozpoczyna sparingi. Zadebiutują dwie piłkarki

KPR Ruch rozpoczyna sparingi. Zadebiutują dwie piłkarki
Niebieskie (na zdjęciu Natalia Kolonko i Karolina Jasinowska) rozegrają w piątek i w sobotę trzy sparingiFot. Marcin Bulanda

Piłkarki ręczne Ruchu wystąpią w piątek i w sobotę na turnieju w Łaziskach Górnych, w którym zmierzą się z trzema zespołami z Superligi. W koszulce z „eRką” zobaczymy Paulę Masiudę i Sabinę Radlak.

6 i 7 sierpnia „Niebieskie” rozegrają pierwsze sparingi przed sezonem 2021/22. Poprzeczka od razu zostanie zawieszona wysoko. Ich rywalkami będą bowiem: MKS Perła Lublin (trzecia drużyna Superligi w minionym sezonie), Piotrcovia Piotrków Trybunalski (4. miejsce), a także beniaminek PGNiG Superligi Kobiet – Suzuki Korona Handball Kielce.

Ruch, Perła, Piotrcovia i Korona sprawdzą formę w ramach XXXI Memoriałowego Turnieju im. Jana Olszówki, który odbędzie się w Łaziskach Górnych. W piątek podopieczne Vita Teleky’ego zagrają z Piotrcovią (godz. 10.00) i Perłą (16.30), zaś w sobotę przeciwko Koronie (11.00).

W Łaziskach Górnych zobaczymy nowy skład „Niebieskich”. Już bez Aleksandry Sójki (przeniosła się do MTS Żory), Aleksandry Jaroszewskiej (Sośnica Gliwice), Patrycji Chojnackiej (Korona Handball Kielce) i Żanety Lipok (Młyny Stoisław Koszalin), za to z dwiema nowymi zawodniczkami.

Kontrakty z Ruchem podpisały Paula Masiuda i Sabina Radlak, które ostatnio występowały w I-ligowym SPR Olkusz.

29-letnia Masiuda to rozgrywająca, która pochodzi z Krakowa. Praktycznie przez całą karierę grała w Olkuszu (12 sezonów).

– Jeden z meczów z Ruchem wspominam szczególnie, bo… złamałam palec. Zapamiętałam z tych spotkań, że dziewczyny z Ruchu były zawsze bardzo waleczne, zadziorne, to mi się podobało. Dla Olkusza były bardzo niewygodnym rywalem – powiedziała nam Paula Masiuda.

Z kolei Sabina Radlak to chorzowianka, wychowanka „Niebieskich” (rocznik 1994). Nie miała jednak okazji zadebiutować w pierwszym zespole. Gra na pozycji skrzydłowej.

Prawdopodobnie to nie koniec wzmocnień. Na turnieju w Łaziskach Ruch ma testować zawodniczkę z zagranicy.

Przypomnijmy, że „Niebieskie” od września występować będą na dwóch frontach – w pierwszej lidze polskiej (początek sezonu 25-26 września) oraz w MOL Lidze zrzeszającej najlepsze ekipy z Czech i Słowacji (pierwszy mecz 4 września, na wyjeździe z mistrzem MOL Ligi, Banikiem Most).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości