KPR Ruch jedzie do Czech. Zagra z rywalami z nowej ligi

KPR Ruch jedzie do Czech. Zagra z rywalami z nowej ligi
14 i 15 sierpnia Niebieskie (na zdjęciu Marcelina Polańska) powalczą w Czechach - z rywalami, z którymi od września walczyć będą w MOL LidzeFot. Marcin Bulanda

Od września „Niebieskie” walczyć będą w MOL Lidze – rozgrywkach skupiających najlepsze kluby z Czech i Słowacji. Już w najbliższy weekend będą miały okazję zagrać z trzema z nich.

Szczypiornistki KPR Ruch Chorzów zaprezentują się w sobotę na turnieju w Ołomuńcu – o Pohar Miru, czyli Puchar Pokoju. Zmierzą się z dwoma zespołami z Czech – gospodarzem imprezy Zorą Ołomuniec oraz Sokolem Pisek, a także ekipą ze Słowacji – Slovanem Duslo Sala.

Dla Ruchu będzie to przedsmak tego, co czeka go od września. Zora, Sokol, Slovan, a także 10 innych zespołów z Czech i Słowacji to przeciwnicy „Niebieskich” w MOL Lidze – rozgrywkach czesko-słowackich, do których od sezonu 2021/22 dołączy klub z Chorzowa.

W sobotę Ruch zagra najpierw ze Slovanem Duslo Sala (godz. 11.00), a następnie z Zorą Ołomuniec (16.00). W niedzielę sprawdzi formę w starciu z Sokolem Pisek (godz. 9.00).

Dodajmy, że podopieczne Vita Teleky’ego mają już za sobą trzy mecze kontrolne. Na turnieju w Łaziskach Górnych (6-7 sierpnia) walczyły z zespołami z PGNiG Superligi – najpierw uległy Piotrcovii 22:38 oraz Perle Lublin 21:41, by w ostatnim spotkaniu pokonać Koronę Handball Kielce 31:28. Ostatni mecz miał dodatkowy podtekst. Korona, choć nie wywalczyła sportowego awansu do elity, została dopuszczona do gry w Superlidze – kosztem Ruchu.

W Łaziskach Górnych wyróżniła się rozgrywająca Ruchu Marcelina Polańska, która została wybrana najlepszą zawodniczką turnieju. W koszulce z „eRką” zadebiutowały pozyskane z SPR Olkusz Paula Masiuda i Sabina Radlak.

Zagrała także – i podobnie będzie w Ołomuńcu – testowana przez „Niebieskich” Rosjanka Polina Masałowa. To 21-letnia rozgrywająca, która ostatnio występowała w Ładzie Togliatti.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa