Zgłoś drużynę do Chorzowskiej Ligi Futsalu. Ważne informacje przed sezonem

Zgłoś drużynę do Chorzowskiej Ligi Futsalu. Ważne informacje przed sezonem
Rozgrywki ligowe w hali przy ul. Granicznej mają się rozpocząć w październikuFot. Chorzowianin.pl ChLF FLASH

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu, organizator Chorzowskiej Ligi Futsalu, przyjmuje zgłoszenia drużyn do sezonu 2021/22. Rozgrywki mają się rozpocząć nieco później niż zwykle – w październiku.

Ostatni sezon Chorzowskiej Ligi Futsalu – ze względu na pandemię – został anulowany. Drużyny zdołały zagrać zaledwie osiem kolejek. Wszyscy mają nadzieję, że kolejna edycja rozgrywek z ponad 35-letnią tradycją odbędzie się już bez przeszkód.

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu w Chorzowie zaprasza drużyny do rywalizacji w sezonie 2021/22. Oprócz zespołów, które walczyły już o punkty (dwanaście w I lidze i osiem w II lidze), mile widziane są nowe ekipy. Zgłoszenia przyjmowane są drogą mailową (imprezy2@moris.chorzow.pl) oraz telefonicznie: 32 2411 111 (Dział Imprez MORiS).

Jak dowiedzieliśmy się w MORiS, w tym roku rozgrywki rozpoczną się nieco później. Zazwyczaj liga ruszała w pierwszej połowie września, tym razem inauguracja odbędzie się w październiku. W najbliższych dniach powinniśmy poznać termin spotkania organizacyjnego.

Zobacz film promujący rozgrywki Chorzowskiej Ligi Futsalu

Amatorskie rozgrywki piłkarskie w Chorzowie rozpoczęły się w 1984 r. (turniej o puchar Antoniego Piechniczka). Rok później powstała liga (najpierw szóstek, potem piątek). Mecze odbywały się na boiskach otwartych, a począwszy od sezonu 2000/01 – w Kompleksie Sportowym Hajduki przy ul. Granicznej.

W Chorzowskiej Lidze Futsalu (wcześniej Chorzowskiej Lidze Piątek Piłkarskich) występował Clearex – późniejszy pięciokrotny mistrz Polski, czy też Marex, który także reprezentował nasze miasto w futsalowej Ekstraklasie oraz I lidze ogólnopolskiej. Ten ostatni kontynuuje przygodę z ChLF jako Irex Gaz i jest najbardziej utytułowanym zespołem w stawce (osiem tytułów mistrza Chorzowa).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości