Taneczna produkcja z Chorzowa z ogólnopolskim wyróżnieniem

Taneczna produkcja z Chorzowa z ogólnopolskim wyróżnieniem
"Lalkarz", Studio Tańca Współczesnego Tendi.Fot.: Studio Tańca Współczesnego Tendi / Robert Rogucki

Studio Tańca Współczesnego Tendi wzięło udział w VI Międzypokoleniowych Spotkaniach Teatralnych w Stalowej Woli, na których Barbara Ducka została wyróżniona za choreografię do spektaklu „Lalkarz”.

RELACJE Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne to konkurs dla amatorskich zespołów teatralnych na najlepszy spektakl międzypokoleniowy. Do udziału w głównej części Komisja Artystyczna dopuściła 11 spektakli, w tym „Lalkarza” autorstwa STW Tendi, działającego na co dzień w Chorzowskim Centrum Kultury. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję wziąć udział w otwartych rozmowach warsztatowych prowadzonych przez Komisję.

– Kilka festiwalowych dni było okazją do rozmów i sporów o teatr amatorski: jego teraźniejszość i kierunek rozwoju. Wierzymy, że za roku wrócimy do Miejskiego Domu Kultury głodni teatru i spotkań. Dziś chcemy podkreślić wysoki poziom festiwalu, każdy konkursowy spektakl wywołał w nas dobre emocje, niełatwe myśli, fascynację talentami ludzi, którzy go stworzyli – relacjonuje Studio Tańca Współczesnego Tendi.

Nagroda I trafiła do Teatru Kąt z Jarosławia za spektakl „Tańce w Ballybeg” Briana Friela w reż. Pawła Sroki. Jury postanowiło nagrodzić reżysera i jego aktorów za stworzenie pełnowymiarowego świata irlandzkiej prowincji, ich zachwyt nad scenicznym realizmem, nasycenie go ludzkimi marzeniami, ciepłe spojrzenie na dom pełen kobiet żyjących w pułapce przeszłości.

Wyróżnieniem II stopnia została nagrodzona Barbara Ducka za choreografię spektaklu Lalkarz Studia Tańca Współczesnego TENDI z Chorzowa. Poza tym, wyróżnienie I stopnia za spektakl „Disco Mori” Teatru T.C.R. z Tychów przypadło reżyserowi, Maciejowi Dziaczko związanemu z teatralną społecznością III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie.


Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa