Kolejny dwumecz „Niebieskich” w Chorzowie. A Clearex „zwiedza północ”

Kolejny dwumecz „Niebieskich” w Chorzowie. A Clearex „zwiedza północ”
Na zdjęciu: Paula Masiuda podczas poprzedniego meczu Ruchu w I lidze w hali MORiS, z CracoviąMarcin Bulanda

Piłkarki ręczne KPR Ruch Chorzów zagrają w ten weekend dwa spotkania w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego. Natomiast futsalowców Cleareksu czeka trzeci w tym sezonie daleki wyjazd.

To będzie kolejny (drugi w tym sezonie, ale nie ostatni) intensywny weekend dla szczypiornistek Ruchu. W sobotę i niedzielę rozegrają one dwa spotkania.

Najpierw podejmą Zgodę Ruda Śląska (sobota, godz. 17.00). Na papierze „Niebieskie” będą zdecydowanym faworytem. Wysoko wygrały trzy dotychczasowe spotkania na zapleczu Superligi (40:16 z Cracovią, 40:18 z Sośnicą Gliwice i 35:19 z ChKS PŁ Łódź). Zgoda ma na koncie trzy punkty po dwóch meczach, ale warto pamiętać, że derby rządzą się swoimi prawami, a rudzianki z pewnością będą chciały mocno postawić się liderowi grupy B I ligi.

25 godzin później (niedziela, godz. 18.00) Ruch rozpocznie szóste w tym sezonie spotkanie w MOL Lidze – przeciwko Sokolowi Poruba, także w hali MORiS. W czesko-słowackich rozgrywkach chorzowianki nie odniosły jeszcze zwycięstwa (mają na koncie punkt za remis z Zorą Ołomuniec, a oprócz tego doznały czterech porażek).

Wydaje się, że to idealny moment na przełamanie, bo Sokol – drużyna z Ostrawy – także plasuje się w dolnych rejonach tabeli. Wyprzedza Ruch zaledwie o punkt.

– W pierwszej lidze chcemy zrobić kolejny krok w stronę awansu, zaś w MOL Lidze wreszcie cieszyć się z wygranej – podkreśla Krzysztof Zioło, prezes KPR Ruch sp. z o.o.

Dodajmy, że Ruch nadal nie zakontraktował trenera po tym, jak z zespołem pożegnał się Vit Teleky. W sobotnim meczu ze Zgodą funkcję szkoleniowca pełnić będzie kapitan Katarzyna Wilczek, zaś na ławce znajdzie się także prezes spółki KPR Ruch Krzysztof Zioło.

W MOL Lidze taki wariant nie jest możliwy ze względów licencyjnych, dlatego chorzowianie porozumieli się z czeskim trenerem Tomasem Bartą. Zasiądzie on na ławce w niedzielnym spotkaniu z Porubą (będzie to rozwiązanie tymczasowe, klub nadal prowadzi rozmowy z kandydatami do poprowadzenia drużyny).

Druga z naszych drużyn – Clearex – tym razem wystąpi na wyjeździe. Futsalowców z Chorzowa czeka trzeci w tym sezonie daleki wyjazd. Po meczach w Białymstoku i Chojnicach podopieczni Andrzeja Szłapy zagrają w Lęborku z tamtejszym LSSS Team (niedziela, godz. 18.00).

W tej rundzie jesteśmy wyjazdową ekipą, „on tour”. Zwiedzamy sobie wszystkie zakątki północy Polski – śmieje się Krzysztof Salisz, piłkarz Cleareksu. – Tak się ułożył terminarz, to też ma swój urok. Na wiosnę będziemy mieli więcej krótszych wyjazdów – dodaje.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa