Tramwaje wracają do centrum miasta. Uwaga na parkowanie obok torowiska

Tramwaje wracają do centrum miasta. Uwaga na parkowanie obok torowiska

Od soboty 30 października ma zostać przywrócony ruch tramwajowy ulicami Wolności, Chrobrego i Powstańców. Jazdy próbne rozpoczęły się już w poniedziałek 25 października i będą trwać w kolejne dni.

– Apelujemy do kierowców, którzy przyzwyczaili się do tego, że tramwaje nie kursują i parkują w sąsiedztwie torowiska, a czasem nawet wprost na torowisku, żeby porzucili to przyzwyczajenie i nie zostawiali już swoich samochodów w miejscach niedozwolonych. Wznawiamy ruch tramwajów i źle zaparkowane samochody będą odholowywane – mówi Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Ruch tramwajów między chorzowskim Rynkiem a Świętochłowicami został wstrzymany w sierpniu 2020 r. ze względu na przebudowę torowiska, pasa drogowego i infrastruktury podziemnej chorzowskiej ulicy Powstańców. To wspólna inwestycja spółki Tramwaje Śląskie S.A. i Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Wznowienie ruchu tramwajów nie oznacza zakończenia prac. Generalny Wykonawca będzie kontynuował roboty w zakresie miejskim inwestycji, ale już przy prowadzonym ruchu tramwajów.

Zadanie pn. „Modernizacja torowiska tramwajowego w Chorzowie w ul. Powstańców od Rynku do ul. B. Chrobrego wraz z siecią” jest jednym z elementów „Zintegrowanego Projektu modernizacji i rozwoju infrastruktury tramwajowej w Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej wraz z zakupem taboru tramwajowego” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko w perspektywie UE 2014-2020.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa