Jak niwelować ograniczenia? Warsztaty z dostępności w kulturze

Jak niwelować ograniczenia? Warsztaty z dostępności w kulturze

Przedstawiciele i przedstawicielki instytucji kultury, organizacji pozarządowych i wszyscy zainteresowani udostępnianiem wydarzeń kulturalnych dla osób z dysfunkcjami wzroku, słuchu oraz osób z niepełnosprawnością ruchową mogą wziąć udział w specjalnych warsztatach, które w Teatrze Rozrywki poprowadzi Fundacja Kultura bez Barier.

Podczas warsztatów uczestnicy poznają sposoby lepszej komunikacji i pozytywnego odpowiadania na potrzeby osób z niepełnosprawnościami. Prowadząca warsztaty Fundacja Kultury bez Barier to doświadczony i pełen pasji zespół ekspertów dostępności, w tym osób z niepełnosprawnościami. Mają wieloletnie doświadczenie w profesjonalnym organizowaniu i zapewnianiu dostępności wydarzeń.

– Mamy niegasnącą wiarę w ludzi, dlatego sieciujemy się i stawiamy na współpracę i relację z partnerami. Z pasją promujemy dostępność – przekonuje Fundacja Kultura bez Barier.

Warsztaty odbędą się we wtorek 9 listopada o godzinie 10:00 i potrwają 4 godziny. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Zapisy odbywają w Biurze Promocji i Obsługi Widzów lub w Kasie Teatru.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa