Taniec to ich pasja. Wystąpią w popularnym programie?

Taniec to ich pasja. Wystąpią w popularnym programie?

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Chorzowie bierze udział w ogólnopolskim konkursie You Can Dance Nowa Generacja. Aby uczniowie mogli wziąć udział w telewizyjnym programie potrzeba facebookowych głosów mieszkańców.

You Can Dance Nowa Generacja to show z najzdolniejszymi tancerzami w wieku od 8 do 13 lat. Do pierwszego w Europie programu, dedykowanemu tanecznie utalentowanym dzieciom, zgłosiło się ich ponad tysiąc. Uczestnicy swoją przygodę z programem zaczynają od występów w odcinkach castingowych, a najlepsi przechodzą do kolejnego etapu, czyli Akademii, w ramach której 55 młodych tancerzy trenuje z utytułowanymi choreografami. Akademię kończy 16 najzdolniejszych uczestników, którzy trafiają do odcinków studyjnych. Tam, na wielkiej scenie You Can Dance, prezentują swoje umiejętności, a w każdym odcinku dwójka, która zatańczyła najgorzej, odpada. W finałowej rozgrywce na scenie prezentuje się czworo tancerzy.

Głównym celem konkursu jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych. W konkursie można wygrać wiele atrakcyjnych nagród m.in.” wizytę w szkole prowadzących program YCD – Roksany Węgiel, Idy Nowakowskiej i Agustina Egurroli. Jak uczniowie „Dwójki” poradzili sobie z tanecznym wyzwaniem? Zobaczcie sami w poniższym nagraniu.

Próby do konkursu trwały ponad 3 tygodnie. Film powstał przy współudziale uczniów klas 3—8, których do konkursu przygotowała pani Martina Pawelec – nauczycielka w-f, instruktorka tańca i fitnessu, mocno zaangażowana w promowanie zdrowego stylu życia oraz pani Anna Mikołajczyk – wychowawca świetlicy, która pasjonuje się nagrywaniem filmów i zawsze towarzyszy naszym uczniom w czasie ważnych momentów.

Jak pomóc uczniom „Dwójki”? Należy wejść w ten link i zostawić „lajka”. Głosowanie trwa do 16 listopada.

– Tradycje tańca w naszej szkole sięgają 2005 roku. Przez szereg lat „Dwójka” prowadziła klasy taneczne i realizowała wiele tanecznych projektów. W „Dwójce” zawsze stawiamy na rozwój zainteresowań naszych uczniów, zwłaszcza teraz, po okresie zdalnego nauczania chcemy na nowo rozbudzać pasję do aktywnego spędzania czasu – mówi Karolina Otte, wicedyrektor szkoły.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa