Chorzowscy zooedukatorzy pokazują jak wygląda ich praca. Biorą udział w międzynarodowym konkursie

Chorzowscy zooedukatorzy pokazują jak wygląda ich praca. Biorą udział w międzynarodowym konkursie

IZE, czyli Międzynarodowe Stowarzyszenie Zooedukatorów, organizuje konkurs dla pracowników ogrodów zoologicznych, którzy w zabawny sposób mają opowiedzieć o swojej pracy. W inicjatywie bierze również udział załoga Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

– ZooEdukatorzy z różnych ogrodów postanowili uchylić rąbek tajemnicy i pokazać jak wygląda ich codzienność. Zobaczcie propozycję naszego zespołu – zachęca Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie.

Niżej udostępniamy konkursowego mema autorstwa pracowników chorzowskiego ZOO. Aby oddać głos na pracowników naszego ogrodu po kliknięciu tutaj należy zaznaczyć „Lubię to”.

– Jeśli Wam się podoba, to nasi ZooEdukatorzy będą wdzięczni za wszelkie like ich mema – dzięki Waszej pomocy będą mogli wygrać tegoroczną edycję ZooEdukacyjnego konkursu – apeluje chorzowskie ZOO.

Do konkursu przystąpiły osoby z całego świata, które na co dzień pracują w ogrodach zoologicznych. Wśród zgłoszeń opublikowanych na profilu IZE-International Zoo Educators można znaleźć m.in.: relacje z Irlandii, Brazylii, Stanów Zjednoczonych Ameryki, Kenii, Ugandy, Islandii i Tajlandii.

Misją IZE (Międzynarodowe Stowarzyszenie Zooedukatorów) jest angażowanie swoich członków na całym świecie do ochrony bioróżnorodności poprzez zachęcanie do zrównoważonych zachowań u osób odwiedzających ogrody zoologiczne i akwaria. Drogą do tego celu mają być skuteczne programy edukacyjne.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa