W piłkę pograją cały rok. Dzięki… balonom

W piłkę pograją cały rok. Dzięki… balonom

Przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego powstały nowe kryte boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Boiska są zbliżone wielkością do orlików (20 na 40 metrów kwadratowych), ale różnią się tym, że są zadaszone. Wszystko dzięki konstrukcji, która unosi dach nad głowami grających.

– Jest to bardzo nowoczesny obiekt. Wykonano również szatnie w szkolnym budynku znajdującym się obok. Takich obiektów mogłoby być więcej w mieście. Oczywiście przy dobrej woli inwestorów – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Prace nad budową obiektu trwały od czerwca bieżącego roku. Inwestor – firma RODEON (właściciel m.in. obiektu Kopalnia Futbolu w Katowicach) – postawił nowoczesną, łukową halę sportową o modułowej konstrukcji.

Z obiektu jednorazowo będzie mogło korzystać 50 osób. Dzięki współpracy inwestora ze szkołą, która udostępni użytkownikom hali obiekty zaplecza (m.in. szatnie), uczniowie będą mogli nieodpłatnie korzystać z zadaszonych boisk.

– Ten obiekt wpisuje się w kompleks obiektów, które powstają przy ul. Harcerskiej. Obok mamy pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Teraz oddajemy drugi obiekt. Mam nadzieję, że dzięki temu nasi uczniowie będą mogli ponosić swoje piłkarskie umiejętności – ocenia Adam Mańka, dyrektor ZSMS w Chorzowie.

Z zadaszonego boiska będą korzystać również młodzi biathloniści oraz piłkarki z Akademii Handballu Ruchu Chorzów.

Podobna inwestycja stanie na terenie kompleksu sportowego Kresy przy ulicy Wolności w Chorzowie. Przykryte nim zostanie jedno z istniejących już boisk.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa