Łóżka kontynentalne 200×200 – czy warto zainwestować w naprawdę duże łóżko?

Łóżka kontynentalne 200×200 – czy warto zainwestować w naprawdę duże łóżko?

Wygodne łóżka kontynentalne Łóżko kontynentalne zawsze będzie idealnym wyborem. Ten typ mebli staje się coraz bardziej popularny w Polsce, przede wszystkim ze względu na większy komfort. Na wygodę pracują trzy warstwy materaca – skrzynia wypełniona sprężynami, materac sprężynowy oraz wierzchni materac, który może mieć różną twardość. To sprawia, że łóżko pracuje i ułatwia wygodne ułożenie

Wygodne łóżka kontynentalne

Łóżko kontynentalne zawsze będzie idealnym wyborem. Ten typ mebli staje się coraz bardziej popularny w Polsce, przede wszystkim ze względu na większy komfort. Na wygodę pracują trzy warstwy materaca – skrzynia wypełniona sprężynami, materac sprężynowy oraz wierzchni materac, który może mieć różną twardość. To sprawia, że łóżko pracuje i ułatwia wygodne ułożenie ciała do snu. A na dodatek pozwala skórze oddychać!

Łóżka kontynentalne są dość duże. Przede wszystkim są bardzo wysokie, co sprawia, że prezentują się monumentalnie. Jednak są wyposażone w nóżki, które dodają całości lekkości. Cechą charakterystyczną łóżek kontynentalnych jest tapicerowane wezgłowie. Dzięki niemu możesz spędzać w łóżku wygodnie czas na czytaniu, surfowaniu po sieci czy oglądaniu ulubionych seriali.

Łóżka kontynentalne 200×200 cm

Może się wydawać, że im większe łóżko, tym lepiej. Łóżka kontynentalne 200×200 cm to największy standardowy wymiar. Oczywiście wielu producentów oferuje także łóżka na zamówienie, które można dopasować do wielkości swojej sypialni. Czy faktycznie warto wybrać tak szerokie łóżko?

To zależy od wielu czynników. Nie ulega wątpliwości, że małżeńskie łoże 200×200 cm będzie wygodne – każdy może spać na swojej stronie w pełni komfortowo. Jednak nie każdy lubi spać tak daleko od siebie. Co więcej, takie łóżko zajmuje po prostu bardzo wiele miejsca w sypialni. W mniejszych pomieszczeniach może się okazać, że musi być przysunięte do ściany, a to nie jest najbardziej komfortowe rozwiązanie. Jednak trzeba przyznać, że tak duże łóżko ma ogromną liczbę zalet. Jest wygodne i pięknie się prezentuje. Na dodatek na pewno będzie w nim miejsce dla dziecka, które miało zły sen lub na towarzyskiego psa.

Jaki wymiar łóżka wybrać?

Jeśli nie największy możliwy rozmiar łóżka kontynentalnego 200×200 cm, to jaki wybrać? Wybór szerokości łóżka powinien być podyktowany zarówno wielkością sypialni, jak i komfortem jej mieszkańców. Najlepiej po prostu się przymierzyć do łóżka. Partnerzy powinni położyć się na plecach i sprawdzić, czy stykają się ramionami i mają tyle miejsca, by wygodnie rozłożyć ręce pod głową.

Najczęściej do sypialni wybiera się podwójne łóżka 160×200 lub 180×200 cm. Są one odpowiednie do standardowych pokojów, ponieważ zajmują mniej miejsca i pozwalają na stworzenie ciekawej aranżacji w pokoju. Jeśli jednak cenisz sobie własną przestrzeń do spania i potrzebujesz sporo miejsca, a do tego dysponujesz przestronną sypialnią, łóżko kontynentalne 200×200 cm także będzie dobrą opcją.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa