Kolejny środek transportu w mieście. Niebieskie rowery pojawiły się w Chorzowie

Kolejny środek transportu w mieście. Niebieskie rowery pojawiły się w Chorzowie
Nowe pojazdy natychmiast rzuciły się w oczy mieszkańcom.fot. Roler - Facebook

Elektryczne hulajnogi, a także powracający system rowerów miejskich to niejedyne tego typu środki transportów z których mogą korzystać chorzowianie. Ostatnio na terenie miasta pojawiły się niebieskie jednoślady.

W ostatnim czasie szczęśliwy finał miała sprawa rowerów miejskich. Władze Chorzowa ostatecznie porozumiały się z firmą Nextbike i tym samym Kajteroz wraca do Chorzowa. Oprócz tego cały czas dostępne są elektryczne hulajnogi firmy Bolt.

CZYTAJ WIĘCEJ: Rowery miejskie wrócą do Chorzowa jeszcze w tym sezonie

Okazuje się jednak, że to nie wszystkie tego typu środki transportu, z których można skorzystać. Wiele osób zauważyło, że na terenie miasta pojawiły się niebieskie rowery elektryczne. Za te jednoślady odpowiada firma Roler, z którą władze Chorzowa zawarły porozumienie.

– Zgodnie z porozumieniem z firmą ROLER podpisanym dnia 26 lipca 2022 i obowiązującym do końca roku 2022 firma może na terenie miasta rozmieścić 30 sztuk rowerów hybrydowych 4.0 – mówi dla portalu chorzowianin.pl Tomasz Breguła z Urzędu Miast Chorzów.

Korzystanie z elektrycznych rowerów działa na podobnej zasadzie jak w przypadku wspomnianych hulajnóg. Wystarczy pobrać na telefon aplikację – TUTAJ, przejść proces rejestracji, a następnie wyszukać pojazd i rozpocząć jazdę.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości