Melatonina na zdrowy i spokojny sen

Melatonina na zdrowy i spokojny sen

Zaburzenia snu to zmora wielu osób, niezależnie od wieku, płci czy rodzaju wykonywanej pracy. Niewystarczający wypoczynek przekłada się na zmęczenie fizyczne i psychiczne, a co za tym idzie – dyskomfort przez cały dzień po ciężkiej nocy. Suplement z melatoniną może rozwiązać Twoje problemy w sposób łatwy, a co najważniejsze – bezpieczny.

Czym jest melatonina i jak wpływa na organizm? Gdzie można ją zdobyć?

Co to jest melatonina?

Melatonina jest hormonem występującym naturalnie w organizmie. Odpowiada za jakość snu – regulację pory snu i czuwania. Hormon produkowany jest w ośrodkowym układzie nerwowym przez szyszynkę. Jeżeli pojawiają się problemy ze snem, warto zastanowić się nad suplementacją melatoniny. W postaci syntetycznej melatonina jest dobrze tolerowana przez organizm i nie powoduje uzależnień nawet przy długotrwałym stosowaniu.

Dla kogo przeznaczona jest melatonina?

Bezsenne noce, częste budzenie się, płytki, niespokojny sen – to wszystko może przydarzyć się każdemu. Jeśli są to zdarzenia incydentalne, raczej nie wzbudzają zaniepokojenia. Jednak często zdarzające się bezsenne noce mogą pozbawiać sił, powodować rozdrażnienie i rozkojarzenie. Niektóre grupy ludzi są szczególnie narażone na bezsenność. Są to między innymi osoby, które pracują w systemie zmianowym, osoby często podróżujące i przekraczające strefy czasowe, osoby niewidome z zaburzonym poczuciem pory snu i czuwania, a także osoby, które przekroczyły 55. rok życia. Po przekroczeniu pewnego wieku mogą pojawiać się problemy ze snem, dlatego przyjmowanie melatoniny często jest zalecane osobom w wieku 55-60 lat i więcej. 

Melatonina nie tylko pomoże w zasypianiu i spokojnym przespaniu odpowiedniej ilości godzin, ale także zapewni komfortowe samopoczucie w ciągu dnia po przespanej nocy.

Z czym nie należy łączyć melatoniny?

Melatonina jest zwykle bardzo dobrze tolerowanym suplementem. Rzadko powoduje skutki uboczne i nie uzależnia. Jednak niektóre przyjmowane leki i codzienne przyzwyczajenia mogą okazać się w połączeniu z nią szkodliwe. Na pewno nie powinno się łączyć melatoniny z używkami, takimi jak alkohol i papierosy. Przeciwwskazaniem są również choroby wątroby oraz ciąża. Nie powinno się podawać jej dzieciom. Melatoniny nie można łączyć z lekami uspokajającymi, przeciwdepresyjnymi, estrogenami (np. w antykoncepcji doustnej), fluwoksaminą.

Gdzie kupisz preparaty z melatoniną?

Na stronie sklepzycia.pl znajdziesz różne preparaty z zawartością melatoniny. Warto przyjrzeć im się bliżej i zadbać o komfort swojego snu. Możesz wybrać np.:

  • Melatonina MicroActive Melatonin (60 kapsułek) Bioactives Kenay – preparat o przedłużonym uwalnianiu, pomaga skrócić czas potrzebny do zaśnięcia;
  • Dobra Noc 50 kapsułek Panaseus – melatonina z kozłkiem lekarskim i szyszkami chmielu – roślinne kapsułki doskonałe również dla wegetarian;
  • Szafran z melatoniną 60 kapsułek Yango – połączenie melatoniny z relaksującym szafranem, produkt odpowiedni dla wegetarian i wegan.

Te i inne preparaty dostępne są na stronie sklepzycia.pl. Zamawiaj już dzisiaj i ciesz się zdrowym, spokojnym snem!

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości