ChLF. Niespodzianka goni niespodziankę!

ChLF. Niespodzianka goni niespodziankę!

Takiego początku sezonu mało kto się spodziewał. Na czele tabeli znajduje się beniaminek Orange, a dwaj potentaci – Irex Gaz i PiotrBud – doznali porażki. Zastanawia zwłaszcza postawa mistrza ChLF, który w dwóch meczach uzbierał punkt.

I LIGA: Na starcie rozgrywek sypnęło niespodziankami, i to dużego kalibru. Kto bowiem mógłby przypuszczać, że po dwóch kolejkach jedyną drużyną z kompletem punktów będzie Orange. Beniaminek na inaugurację wygrał z Nattelem, a następnie poszedł za ciosem i pokonał Autor Team aż 7:2. Dodatkowo Dawid Malordy, zawodnik Orange, otwiera klasyfikację strzelców (5 bramek).

Ogromnym zaskoczeniem jest kiepska forma Irex Gazu. Dziewięciokrotny mistrz Chorzowa po drugiej kolejce jest dopiero… siódmy, bo w niedzielę przegrał z Klimzowcem 2:5. W ekipie zwycięzców hat-tricka skompletował Robert Pleszak.

Pierwszą porażkę na koncie ma już także PiotrBud (dawniej Fizjo Factory, Budoserwis). Wicemistrz ChLF po zaciętym spotkaniu uległ – 2:3 – brązowemu medaliście poprzedniego sezonu Mateco.

Victoria w pierwszej kolejce jako jedyna nie zdobyła bramki. Tym razem jako jedyna zachowała czyste konto. Po pokonaniu Silesii 4:0 awansowała z ostatniego na piąte miejsce w tabeli.

W następnej kolejce dojdzie do meczu na szczycie. Niespodziewany lider Orange zmierzy się z Klimzowcem (13 listopada, godz. 8.30). Pozostałe pary to: Victoria – Irex Gaz (9.20), Mateco – Silesia (10.10), Autor Team – Nattel (11.00) oraz Bryka – PiotrBud (11.50). Natomiast w sobotę (12 listopada) drugą kolejkę rozegrają drugoligowcy.

2. kolejka
Silesia – Victoria 0:4

Linkiewicz 2, Wystop 2;
PiotrBud – Mateco 2:3
Golly, Szczyrba – Lubojański, K. Tkacz, Wolniewicz;
Irex Gaz – Klimzowiec 2:5
Langner 2 – Pleszak 3, Stanikowski 2;
Orange – Autor Team 7:2
Krawczyk 2, Malordy 2, Kluz, Lenert, Trzcina – Kozieł, Smyła;
Mecz Nattel Chorzów Stary – Bryka został przełożony.

Tabela: Orange 6 pkt. (2 mecze), Klimzowiec 4 (2), Mateco 4 (2), PiotrBud 3 (2), Victoria 3 (2), Bryka 1 (1), Irex Gaz 1 (2), Silesia 1 (2), Autor Team 1 (2), Nattel 0 (1).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa