Ślub i wesele na Mazurach? Naprawdę warto!

Ślub i wesele na Mazurach? Naprawdę warto!

Ślub to dla większości osób najważniejsze wydarzenie w całym życiu. Warto zaplanować go tak, aby stanowił niezapomniane przeżycie. W tym kontekście, oprócz perfekcyjnej organizacji, kluczową rolę odgrywa wybór miejsca, którym wbrew pozorom nie musi być hotel ani pałac. Nasza dzisiejsza propozycja to ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem. Mazury – najpiękniejszy region Polski – oferują możliwość organizacji tak wyjątkowego wydarzenia, na przykład w ośrodku wypoczynkowym Ruciane Park! Dlaczego warto rozważyć ślub na Mazurach?

Wszystkie zalety ślubu na Mazurach 

Trudno nie zgodzić się z opinią, że Mazury stanowią najbardziej wyjątkowy region Polski. Tutejszy polodowcowy krajobraz pełen jezior, pagórków i lasów jest czymś unikatowym i prawdopodobnie nigdzie w naszym kraju nie można poczuć się tak blisko dzikiej natury. Obok sportów wodnych i wyśmienitego jedzenia właśnie to jest powodem, dla którego turyści z całej Polski tak często decydują się w tym regionie na wynajem domków. Mazury mają zresztą w sobie coś romantycznego. 

Wystarczy wyobrazić sobie nieszablonowy ślub na pomoście tuż obok lśniącej tafli wody w pobliżu otaczających jezioro zielonych drzew. Przysięga małżeńska brzmi w takich okolicznościach jeszcze bardziej magicznie, natomiast zdjęcia z uroczystości pozostaną wyjątkową pamiątką na lata. 

Wesele połączone z wypoczynkiem 

Ślub i wesele to czas, który każdy z nas pragnie celebrować z najbliższymi. Gdy uroczystość odbywa się w tak wspaniałym miejscu, warto przedłużyć swój pobyt na Mazurach w gronie rodziny i przyjaciół i pozostać choćby na kilka dni w miejscu, gdzie na gości czekają wspaniałe atrakcje. 

Wystarczy wspomnieć o żeglowaniu, kajakarstwie, deskach SUP, motorówkach, wycieczkach rowerowych, klimatycznych ogniskach i wspaniałej mazurskiej kuchni. Wylegując się na plaży, można zrelaksować ciało i umysł i zredukować stres po pełnych napięcia przygotowaniach do wesela. Aby tak się stało, wystarczy znaleźć odpowiedni ośrodek wypoczynkowy nad jeziorem. Mazury mają w tej kwestii wiele do zaoferowania! 

Ślub na Mazurach w ośrodku Ruciane Park 

Z pewnością jedną z najciekawszych lokalizacji jest położony nad jeziorem Guzianka Wielka w miejscowości Ruciane-Nida ośrodek Ruciane Park. To miejsce w niczym nie ustępuje najlepszym hotelom i oferuje znacznie więcej niż wynajem domków. Mazury to idealne miejsce na ślub, co doskonale dostrzeżono w ośrodku. Przyszli małżonkowie mogą liczyć między innymi na wspomniany już romantyczny ślub na pomoście, przyjęcie weselne w sali bankietowej lub przestronnym namiocie, rejs statkiem w ramach poprawin, a także skrojone na potrzeby uczestników menu przygotowane w tutejszej, pełnej lokalnych przysmaków restauracji, jednej z najlepszych na Mazurach. 

Na gości weselnych czeka zakwaterowanie w ogrzewanych i klimatyzowanych domkach premium. Każdy z nich jest wyposażony w wygodne sypialnie, przestronny salon, aneks kuchenny i własną łazienkę. Domki są zlokalizowane w lesie, a większość oferuje niesamowity widok na jezioro rozpościerający się z salonu oraz tarasu. Na miejscu znajduje się także port i wypożyczalnia sprzętu sportowego, co przypadnie do gustu gościom weselnym przedłużającym swój pobyt. 

Naprawdę warto rozważyć niepowtarzalny, romantyczny ślub na Mazurach! 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa