ChLF. Hit przełożony, przebudzenie Victorii

ChLF. Hit przełożony, przebudzenie Victorii

Hitowo zapowiadający się mecz Mateco z Irex Gazem rozegrany zostanie w innym terminie. PiotrBud powiększył przewagę nad ekipami z czołówki, a Victoria zdobyła bardzo ważne punkty w walce o utrzymanie. W drugiej lidze – w jedenastym podejściu – w końcu wygrała Koreja.pl.

I LIGA: Na mecz, na który wszyscy ostrzyli sobie zęby, trzeba będzie jeszcze poczekać. Spotkanie trzeciego Mateco z drugim Irex Gazem zostało przełożone. Obie ekipy zachowały swoje miejsca, bo czwarta w tabeli Bryka tylko zremisowała z Silesią 2:2. Był to już szósty podział punktów Bryki w tym sezonie (drużyna ma na koncie tyle samo zwycięstw i tylko jedną porażkę).

PiotrBud nie ogląda się na resztę stawki, tylko robi swoje. Drużyna Witolda Wieczorka po raz drugi w sezonie wbiła siedem goli Nattelowi – z tą różnicą, że jesienią było 7:1, a teraz 7:0. W następnej kolejce formę lidera sprawdzi Silesia, która od sześciu meczów jest niepokonana.

Ciekawie zrobiło się w walce o utrzymanie. Wreszcie bowiem – po ponad dwóch miesiącach – przebudziła się Victoria Klimzowiec, która ostatnio notowała fatalną serii (1 punkt w pięciu meczach). Po wygranej 5:1 z Orange wzrosły jej szanse na pozostanie w elicie – tym bardziej, że przed nią jeszcze m.in. mecze z Autor Teamem i Nattelem. Drugi zespół z Klimzowca pokonał „czerwoną latarnię” I ligi 3:1, dzięki czemu nie musi nerwowo spoglądać w dół tabeli.

13. kolejka
Klimzowiec – Autor Team 3:1
Błaszczyk 2, Budzik – D. Matusiak;
Bryka – Silesia 2:2
Cuber, Walczak – Gajdzik 2;
Victoria Klimzowiec – Orange 5:1
Kłosek 3, Lediński, Wystop – Kluz;
PiotrBud – Nattel Chorzów Stary 7:0
Golly 2, Koniarek 2, Markosyan 2, Ściętek;
Mecz Mateco – Irex Gaz został przełożony.

Tabela: PiotrBud 31 pkt. (13 meczów), Irex Gaz 25 (12), Mateco 24 (12), Bryka 24 (13), Klimzowiec 19 (13), Silesia 16 (13), Nattel 15 (13), Orange 15 (13), Victoria 13 (13), Autor Team 1 (13).


II LIGA: Prowadzący duet AKF Ślonsk – Tajfun zdaje się podkręcać tempo. Lider w efektownym stylu rozprawił się z WSB, notując najwyższe zwycięstwo w sezonie (9:2). Z kolei Tajfun pokonał ekipę Blue Biadacz 5:1 i… to również jest jego rekordowa wygrana w tej edycji ChLF.

Wydarzeniem kolejki jest pierwsze zwycięstwo w sezonie drużyny Koreja.pl. Po dziesięciu spotkaniach bez wygranej (8 porażek i 2 remisów) przełamała się w starciu ze Stoksonem (2:1). Wciąż jednak okupuje ostatnie miejsce, z pięciopunktową stratą do wspomnianego rywala.

12. kolejka
Stokson – Koreja.pl 1:2
Gołębiowski – Mazurek, Olszewski;
Blue Biadacz – Tajfun 1:5
Mańko – Czapura 3, Adamus, Bogacki;
AKF Ślonsk – WSB 9:2
Skok 3, Kowalski 2, Misterka 2, Goncik, Nieć – Kowalczyk, Krawczyk;
Mecz Pro Banking – Contra został przełożony.
Pauza Dam Pack.

Tabela: AKF Ślonsk 23 pkt. (11 meczów), Tajfun 21 (10), Pro Banking 17 (10), Contra 16 (10), WSB 15 (10), Blue Biadacz 15 (11), Dam Pack 12 (10), Stokson 10 (11), Koreja.pl 5 (11).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości