ChLF. Autostrada do mistrzostwa

ChLF. Autostrada do mistrzostwa

To był prawdopodobnie punkt zwrotny w walce o tytuł. Wygrywający mecz za meczem Irex Gaz potknął się w meczu z Bryką. Lider PiotrBud nie zmarnował szansy i jest blisko sięgnięcia po trzeci w historii tytuł mistrza Chorzowa.

I LIGA: Ostatnia lutowa kolejka przyniosła sporo zaskakujących rozstrzygnięć. Już w pierwszym spotkaniu doszło do dużej niespodzianki. Celujące w podium Mateco został rozbite przez Orange (1:6). Dla „Pomarańczowych” te punkty mogą okazać się na wagę złota w walce o utrzymanie.

Autor Team na cztery kolejki przed zakończeniem sezonu mógł zostać pierwszym spadkowiczem. Nieoczekiwanie jednak pokonał Victorię Klimzowiec 2:1, odnosząc pierwsze zwycięstwo w tej edycji ChLF. Victoria zaś nie zdołała opuścić strefy spadkowej.

Trzeci mecz to hit kolejki. Irex Gaz miał na koncie sześć wygranych z rzędu i stanowił realne zagrożenie dla lidera PiotrBudu. Jednak w spotkaniu z Bryką jego seria została przerwana. Mistrz przegrał 2:3 i stracił drugą pozycję – właśnie na rzecz Bryki.

PiotrBud po potknięciu najgroźniejszego rywala nie zmarnował okazji. Wysoko pokonał Silesię (9:2) i ma teraz wszystko w swoich rękach. O siedem punktów wyprzedza Brykę, zaś aż o dziewięć Irex Gaz (ale zespół ten rozegrał o jeden mecz mniej).

Patrząc na terminarz lidera, można podsumować to jednym zwrotem „Autostrada do mistrzostwa”. PiotrBudowi pozostał prestiżowy mecz z Irex Gazem, a następnie spotkania z Orange, Autor Teamem i Klimzowcem. Zespół Witolda Wieczorka radzi sobie znakomicie i zmierza po trzeci w historii tytuł mistrzowski (wcześniej 2016 i 2017).

14. kolejka
Orange – Mateco 6:1

Krawczyk 2, Lenert 2, Malordy, Winczakiewicz – Dańko;
Autor Team – Victoria Klimzowiec 2:1
Bejm 2 – Kłosek;
Irex Gaz – Bryka 2:3
Langner 2 – Walczak, Wąsik, Wojtyna;
Silesia – PiotrBud 2:9
Kiciak, Magaczewski – Markosyan 3, Bystrzowski 2, Krzyżowski, Lubkowicz, Mania, Ogórek;
Mecz Nattel Chorzów Stary – Klimzowiec został przełożony.

Tabela: PiotrBud 34 pkt. (14 meczów), Bryka 27 (14), Irex Gaz 25 (13), Mateco 24 (13), Klimzowiec 19 (13), Orange 18 (14), Silesia 16 (14), Nattel 15 (13), Victoria 13 (14), Autor Team 4 (14).


II LIGA: Trzynasta kolejka okazała się pechowa dla drużyn z dwóch czołowych lokat. AKF Ślonsk tylko zremisował z plasującym się w dole tabeli Dam Packiem (1:1). Natomiast wicelider Tajfun przegrał z Pro Banking 1:2, a dzień później został wyprzedzony przez tę ekipę. Pro Banking zremisował bowiem w meczu zaległym z Contrą 2:2. Warto podkreślić, że nowy wicelider jest niepokonany od siedmiu spotkań.

Tuż za podium plasuje się wspomniana Contra, która w sobotę pokonała ostatnią w tabeli Koreję, ale tylko 2:1. Najwięcej goli – aż 10 – padło w spotkaniu WSB kontra Blue Biadacz (5:5). Dla „Bankowców” był to dopiero pierwszy remis w sezonie, dla ich rywali już czwarty.

13. kolejka
WSB – Blue Biadacz 5:5
Michał Winciersz 2, Kowalczyk, Krawczyk, Sowiński – Kowalski 2, Liksza 2, Leszczorz;
Dam Pack – AKF Ślonsk 1:1
R. Oczko – Niśkiewicz;
Tajfun – Pro Banking 1:2
Adamus – Lempa 2;
Contra – Koreja.pl 2:1
Misdzioł, Swatek – Stefan;
Pauza Stokson.

Mecz zaległy
Pro Banking – Contra 2:2

Brodowy, Klimas – Nowak 2.

Tabela: AKF Ślonsk 24 pkt. (12), Pro Banking 21 (12), Tajfun 21 (11), Contra 20 (12), WSB 16 (11), Blue Biadacz 16 (12), Dam Pack 13 (11), Stokson 10 (11), Koreja.pl 5 (12).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa