Pierwsza wygrana futsalistów Ruchu. „Dwucyfrówka” w pucharze

Łukasz Borkowski zdobył dwie bramki w spotkaniu pucharowym w Jelczu-LaskowicachFot. Adrian Ślązok

Do trzech razy sztuka. Po dwóch porażkach w lidze Ruch Chorzów Futsal odniósł premierowe zwycięstwo. „Niebiescy” pokonali w Pucharze Polski
drugoligowców z Jelcza-Laskowic 10:4.

Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice występował przed laty w Futsal Ekstraklasie – pod nazwą Acana. Gdy jednak sponsor wycofał się z finansowania klubu, to drużyna – w lipcu 2021 r. – zrezygnowała z gry w elicie. Obecnie, jako Akademia Orzeł Futsal, walczy w II lidze (jest wiceliderem grupy 3).

Ruch Chorzów Futsal pojechał do Jelcza-Laskowic jako faworyt i sprostał zadaniu. Podopieczni Mirosława Miozgi od początku posiadali przewagę. Już po 50 sekundach Mariusz Seget mógł otworzyć wynik, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Na pierwszego gola czekaliśmy do 13. minuty. Była to niemal kopia ze spotkania „Niebieskich” w Wilanowie, przed tygodniem. Z rzutu rożnego zagrywał Krzysztof Salisz, a Seget z bliska wpakował piłkę do siatki.

Za moment było już 0:2. Tym razem Michał Tkacz, uderzeniem ze szpica, podwyższył prowadzenie chorzowian. Trzecią bramkę zdobył Jakub Grzybowski, a gospodarze zrewanżowali się w ostatniej minucie pierwszej odsłony – golem Konrada Witka.

Po przerwie dawny Clearex szybko powiększył przewagę. Trafiali ponownie Grzybowski i Tkacz, a także Krzysztof Salisz. Przy stanie 6:1 dla Ruchu wydarzyło się coś, co ciężko wytłumaczyć. Chorzowianie w ciągu nieco ponad minuty popełnili fatalne błędy w obronie, które skutkowały utratą… aż trzech goli!

Na szczęście po tym zimnym prysznicu Ruch wziął się do roboty. Trzy gole stracił, trzy strzelił – Łukasz Borkowski, Aleksander Hartstein i Roman Wachuła pokonywali golkipera z Jelcza-Laskowic. A na kilka sekund przed syreną Borkowski zapewnił „Niebieskim” dwucyfrową wygraną 10:4.

Za tydzień – 20 stycznia – Ruch powróci do rywalizacji w Ekstraklasie. W Lesznie zmierzy się z miejscowym GI Malepszy Arth Soft.