Aparaty w dłoń! Trwają zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Cztery Pory w Parku Śląskim”

Aparaty w dłoń! Trwają zgłoszenia do konkursu fotograficznego „Cztery Pory w Parku Śląskim”
Oprócz nagród materialnych zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na wystawie.fot. Park Śląski

To temat o nieskończonych możliwościach. Miłośnicy fotografii mogą chwycić za aparaty i wziąć udział w konkursie fotograficznym. Motywem przewodnim konkursu są cztery pory roku w Parku Śląskim. Zwycięskie prace zaprezentowane zostaną na wystawie. Zgłoszenia w pierwszej kategorii jesień-zima można przesyłać jeszcze do 31 marca 2024 r. Łączna pula nagród to 10 000 zł.

Zadaniem uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Cztery Pory w Paku Śląskim” jest uchwycenie natury Parku Śląskiego w jesienno-zimowej oraz wiosenno-letniej scenerii. Fotografie mogą ukazywać zarówno krajobrazy parkowej przyrody, jak i chwile spędzone w towarzystwie przyjaciół czy rodziny. Oprócz nagród pieniężnych zwycięskie fotografie zostaną zaprezentowane na jedynej w swoim rodzaju, jednodniowej wystawie pokonkursowej w urokliwej przestrzeni Świątyni Petrycha.

– Park Śląski to doskonałe miejsce dla pasjonatów fotografii poszukujących ciekawych kadrów. Konkurs ma charakter otwarty, zapraszamy do dzielenia się swoimi zdjęciami Parku Śląskiego oraz odkrywania różnorodności tego miejsca – mówi Paweł Bilangowski, prezes Parku Śląskiego.

Każda kategoria to szansa na zaprezentowanie maksymalnie trzech fotografii, które mogą pochodzić z ostatnich 3 lat (2021-2024). Wszystkie fotografie nadesłane do Konkursu podlegają ocenie Jury, które wyłoni 10 zwycięskich fotografii, w tym: a) Grand Prix b) Trzy fotografie w kategorii jesienno-zimowej c) Trzy fotografie w kategorii wiosenno-letniej d) Trzy wyróżnienia. Pula nagród wynosi 10 000 złotych.

Fotografie konkursowe dotyczące kategorii jesienno-zimowej należy przesłać do dnia 31 marca 2024 roku, fotografie dotyczące kategorii wiosenno-letniej należy przesłać do dnia 30 września 2024 roku. Wyniki Konkursu oraz termin i miejsce wystawy pokonkursowej zostaną ogłoszone na stronie Parku Śląskiego w październiku 2024 roku.

Zgłoszeń prac konkursowych można dokonywać, przez przesłanie linku do fotografii umieszczonych w serwisach służących do przechowywania dużych plików ( typu WeTranswer, Google Drive) drogą elektroniczną na adres konkursy@parkslaski.pl z dopiskiem Konkurs fotograficzny „Cztery pory w Parku Śląskim”. Do wiadomości należy załączyć uzupełniony i podpisany skan formularza zgłoszeniowego, który znajduje się w regulaminie konkursu.

Więcej informacji o konkursie oraz regulamin dostępne są na stronie: https://parkslaski.pl/1270-parkslaski-rusza-konkurs-fotograficzny-cztery-pory-w-parku-slaskim-w-puli-nagrod-10-000-zl

Źródło: Informacja prasowa

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości