Twórcze „tu i teraz”

Twórcze „tu i teraz”
Miłosz Nosiadek w Galerii Spełnionych MarzeńAdrian Ślązok

W sali widowiskowej Klubu „Pokolenie” Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej 16 lutego br. o godzinie 18.00 odbędzie się finisaż wystawy Miłosza Nosiadka „Tu i teraz – sztuka improwizacji”, który uświetni recital artysty. Klub mieści się przy ul. Młodzieżowej 29.

– Tytuł wystawy, otwartej w Galerii Spełnionych Marzeń 8 grudnia ubiegłego roku, najpełniej oddaje to, co przygotowałem na spotkanie z publicznością. Wybrałem zestaw prac powstałych spontanicznie, pod wpływem jakiejś emocji – mówi Miłosz Nosiadek. – Już w czasie wernisażu szczególnie interesujące dla mnie okazały się indywidualne interpretacje prac,dokonywane przez oglądających. Często były one dalekie od moich własnych interpretacji i motywacji stojących za poszczególnymi pracami – dodaje.

Dobiegająca końca wystawa to nie pierwsza obecność Miłosza Nosiadka w Galerii Spełnionych Marzeń. Dwa lata wcześniej wystąpił tu z minirecitalem podczas otwarcia wystawy Anny Strutyńskiej. Jak podkreśla, wciąż pozostaje pod ogromnym pozytywnym wrażeniem jakości przestrzeni wystawienniczej w Klubie ChSM „Pokolenie”, dopełnionej wyjątkową atmosferą wydarzeń organizowanych w ramach GSM.

Kuratorem i organizatorem wszystkich spotkań odbywających się pod szyldem Galerii Spełnionych Marzeń jest Krzysztof Łazikiewicz.

– Pierwsza wystawa odbyła się w marcu 2001 roku. Otwarcie kolejnej zaplanowane jest już na 23 lutego 2024 roku. Jej bohaterem będzie Adrian Ślązok, który zaprezentuje wybór fotografii sportowych swojego autorstwa. Wystawa „Szybciej, bliżej, ostro” będzie doskonałą okazją do przypomnienia publiczności emocji towarzyszących zawodom lekkoatletycznym odbywającym się na Stadionie Śląskim. Zapraszam serdecznie! – mówi Krzysztof Łazikiewicz.  

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa

Reklama:

Najnowsze wiadomości