Remis za remisem – czy Ruch Chorzów zdoła się utrzymać w Ekstraklasie?

Remis za remisem – czy Ruch Chorzów zdoła się utrzymać w Ekstraklasie?

Kibice Ruchu Chorzów nie mają w tym sezonie powodów do radości. Przez 16 z 22 dotychczasowych kolejek drużyna ze Śląska okupowała pozycję w strefie spadkowej. Winne całej tej sytuacji wydają się liczne remisy. Czy Ruch Chorzów ma jeszcze szansę, aby utrzymać się w lidze? Sprawdźmy to!

Ruch Chorzów w strefie spadkowej Ekstraklasy

„Niebiescy” zaczęli sezon na 14 pozycji w tabeli. Rozgrywki dla tego klubu zaczęły się od porażki 2:1 z Zagłębiem Lubin, ale już w kolejnej kolejce zaliczyli zwycięstwo 0:2 z innym spadkowiczem – ŁKS-em Łódź. Wygrana zapewniła Ruchowi awans na siódmą pozycję w tabeli. Niestety z biegiem czasu było już tylko gorzej – od spotkania z łódzkim klubem, które miało miejsce 28 lipca zeszłego roku, Ruch Chorzów nie wygrał ani jednego meczu. Kolejne tygodnie to pasmo porażek lub remisów. Szczególnie te drugie są w tym sezonie brzemienne dla Śląskiej drużyny. Wyrównanym wynikiem skończyło się aż 11 z 21 meczów rozegranych przez Ruch. Wśród tych spotkań warto wyróżnić np. spotkanie z Cracovią, gdzie padło w sumie aż osiem bramek – po cztery z każdej strony.

Chorzowianie znaleźli się w strefie spadkowej już w piątej kolejce sezonu po przegranej 0:1 z Jagiellonią Białystok. Wyjątkowo bolesny był także wrześniowy mecz z Rakowem Częstochowa, w którym aktualni mistrzowie Polski zwyciężyli 3:5. Po tym spotkaniu Ruch Chorzów spadł na sam dół tabeli. Jednak zdołał się z niego podnieść już w następnej kolejce i od tego czasu niezmiennie okupuje przedostatnią lokatę.

Czy Ruch Chorzów utrzyma się w Ekstraklasie?

Odpowiedź na pytanie postawione w nagłówku niestety nie rysuje się zbyt pozytywnie dla kibiców Śląskiego klubu. Aby liczyć na pozostanie w Ekstraklasie, Ruch musi zacząć wygrywać. Same remisy, najpewniej nie wystarczą na to, żeby wyjść ze strefy spadkowej. Aktualnie drużynie ze Śląska brakuje do osiągnięcia tego celu aż 7 punktów. Jednak runda wiosenna nie zaczęła się dla Ruchu Chorzów pozytywnie – zaliczyli bowiem porażkę z Legią Warszawa i bezbramkowy remis z Wartą Poznań.

Klubowi z pewnością nie pomaga zamieszanie na stanowisku trenera, który w tym sezonie zmieniał się już dwukrotnie. Obecnie w przerwie między rundami stanowisko przejął Janusz Niedźwiedź. Kibice mogą jedynie mieć nadzieję, że pierwsze dwie rundy to dla nowego szkoleniowca jedynie forma wdrożenia się, a od następnej kolejki jego kierownictwo nad drużyną zacznie przynosić oczekiwane efekty. Wyniki najbliższych meczów można natomiast obstawiać u legalnego bukmachera, korzystając z tego linku: https://sport.betfan.pl/typy-bukmacherskie/typy-ekstraklasa/.

O jakich najbliższych meczach mowa? Pierwsze spotkanie odbędzie się już 24 lutego. Ruch Chorzów czeka nie lada przeprawa, gdyż zmierzy się on na wyjeździe z aktualnym liderem tabeli – Jagiellonią Białystok. Następne spotkania to mecze z Piastem Gliwice, Stalą Mielec i Górnikiem Zabrze. Z dwiema pierwszymi drużynami klub ze Śląska zremisował w poprzedniej rundzie. Należy mieć nadzieję, że w rewanżu będzie ich stać na zwycięstwo, kończąc tym samym pasmo meczów zakończonych samymi remisami.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa