Psychiatria dziecięca w Chorzowie? Konkurs już wystartował

Psychiatria dziecięca w Chorzowie? Konkurs już wystartował
Obecnie trwa nabór wniosków projektowych w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia. | fot. archiwum

Już wkrótce w Zespole Szpitali Miejskich w Chorzowie może powstać oddział psychiatrii dziecięcej. Planami na rozwój szpitala podzielił się Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

– Na terenie Chorzowa nie ma oddziałów psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Najbliższe placówki mieszczą się w Sosnowcu i Bielsku-Białej. Dlatego też mamy inicjatywę, żeby dwa piętra przeznaczyć na taki oddział. To jest wyzwanie, ale byłoby uzupełnieniem wszystkich naszych oddziałów – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor ZSM w Chorzowie

Obecnie trwa nabór wniosków projektowych w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia. Chorzowski szpital ma 3 miesiące na przygotowanie projektu.

Ogłoszony w marcu konkurs skierowany jest do podmiotów, które chcą zmodernizować infrastrukturę, dokupić sprzęt, zbudować nowe sale, a nawet nowe szpitale.

Pieniądze trafią do podmiotów leczniczych oferujących stacjonarne i całodobowe świadczenia zdrowotne w zakresie opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień. Dotyczy to zarówno psychiatrii dzieci i młodzieży, jak i psychiatrii dorosłych.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa