Szpital musi się rozwijać. Konferencja „Zdrowy Chorzów”

Szpital musi się rozwijać. Konferencja „Zdrowy Chorzów”
fot. UM Chorzów

O perspektywach zdrowego Chorzowa i modernizacjach w ZSM opowiadał wczoraj w Muzeum Hutnictwa dyrektor szpitala Jerzy Szafranowicz.

Powstanie psychiatrii dziecięcej, budowa rezonansu magnetycznego przy ul. Strzelców Bytomskich, remont i przebudowa oddziału chirurgii ogólnej, a także budowa szpitalnego oddziału ratunkowego dla dorosłych – to tylko kilka z punktów dot. kierunków rozwoju Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie w najbliższych latach, które zostały przedstawione podczas konferencji „Zdrowy Chorzów”, która odbyła się w środę w Muzeum Hutnictwa.

– Szpital musi się rozwijać. Musimy go modernizować, poprawiać jakość świadczonych usług oraz wyposażać go w dobry sprzęt. Wiemy, że nasze społeczeństwo się starzeje, dlatego tak ważna jest choćby szybka diagnostyka – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa

Konferencja była też okazją do podziękowań pracownikom Zespołu Szpitali Miejskich za ich długoletnią pracę i zaangażowanie. 19 osób uhonorowano pamiątkowymi dyplomami.

– Jesteśmy wzruszeni, że nasza codzienna praca, która nie jest wykonywana dla poklasku zostaje dostrzeżona. Może to zabrzmi staroświecko, ale jest to też motywacja do dalszej pracy, bo zawsze lepsza jest motywacja pozytywna niż negatywna – opowiada Regina Ulfig-Maślanka, ordynator oddziału neonatologii i patologii noworodka w ZSM w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa