Bez niespodzianki na Słowacji. Ruch przegrał z tamtejszym mistrzem

Karolina Jasinowska grała tylko na początku meczu w Michalovcach. Później ucierpiała w starciu z rywalkąFot. KPR Ruch Chorzów

Iuventa Michalovce to jeden z faworytów do wygrania MOL Ligi. Z kolei Ruch na początku sezonu zmaga się nie tylko z rywalkami, ale także z kontuzjami. Osłabiona ekipa z Chorzowa nie mogła myśleć o sprawieniu sensacji.

W trzecim spotkaniu wyjazdowym w MOL Lidze (liga czesko-słowacka) KPR Ruch Chorzów doznał trzeciej porażki – tym razem z Iuventą Michalovce 20:33. Warto jednak zauważyć, że „Niebieskie” mierzyły się z trzema najlepszymi zespołami poprzedniego sezonu, a do tego – ze względu na kontuzje – nie mogły zaprezentować się w optymalnym składzie.

Na Słowację Ruch pojechał w zaledwie 12-osobowym składzie (m.in. bez Natalii Doktorczyk, Viktorii Tyszczak i Katarzyny Wilczek), przy czym nie wszystkie zawodniczki były w pełni sił. Polina Masałowa, najskuteczniejsza zawodniczka „Niebieskich” w pierwszych spotkaniach, uskarżała się na problemy z barkiem.

Jakby mało było problemów, na początku meczu wyeliminowana została czołowa zawodniczka Ruchu Karolina Jasinowska. Obrotowa została trafiona przez rywalkę łokciem w nos. Na całe szczęście nie został on złamany, ale o dalszej grze nie było mowy.

Póki Ruchowi starczało sił, starał się nie pozwolić rywalowi na wypracowanie dużej przewagi. Do przerwy chorzowianki przegrywały 10:15. Później jednak przez prawie 10 minut nie potrafiły zdobyć gola i Iuventa momentalnie odskoczyła. W 46. minucie było już 23:13 dla miejscowych, które w końcówce jeszcze powiększyły różnicę – do 13 goli (33:20).

Najwięcej bramek dla „Niebieskich” zdobyła Klaudia Grabińska (5).

Od następnego weekendu Ruch będzie łączyć występy w MOL Lidze z grą w polskiej I lidze. 25 września podopieczne Vita Teleky’ego podejmą Cracovię (godz. 17.00), zaś 26 września – także w hali MORiS – zmierzą się ze słowackim zespołem Slovan Duslo Sala (godz. 18.00).