Niezły początek „Niebieskich” na plaży. Polańska powołana do kadry

W pierwszym turnieju PGNiG Summer Superligi w składzie Ruchu znalazły się głównie piłkarki z UkrainyFot. KPR Ruch Chorzów

KPR Ruch Chorzów po kilku latach przerwy zgłosił drużynę do mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. W pierwszym turnieju – w Warszawie – „Niebieskie” zajęły piąte miejsce. Natomiast Marcelina Polańska otrzymała powołanie na konsultację kadry w „plażówce”.

PGNiG Summer Superliga (mistrzostwa Polski w beach handballu) składa się z trzech turniejów eliminacyjnych oraz sierpniowego finału w Płocku. W miniony weekend w Warszawie odbyła się pierwsza impreza. Wśród 12 zespołów żeńskich znalazł się KPR Ruch Chorzów.

Skład „Niebieskich” był wyjątkowy, bo w całości tworzyły go zawodniczki z zagranicy – osiem Ukrainek (m.in. pozyskane niedawno przez Ruch Anna Diablo i Anastasiia Kalyhina, a także znana z występów w I lidze Natalia Sytenka) oraz Rosjanka Polina Masałowa, grająca w chorzowskim klubie od prawie roku.

Ruch pokazał się w stolicy z bardzo dobrej strony – z pięciu spotkań wygrał aż cztery. Problem w tym, że jedyna porażka przytrafiła mu się w walce o strefę medalową. W ćwierćfinale „Niebieskie” uległy MKS ECO Save Group Ochota Warszawa 0:2.

Wcześniej wygrały grupę C, bez straty seta (2:0 z AZS AWF Warszawa i 2:0 z Samborem Tczew). Natomiast w rywalizacji o miejsca 5-8 podopieczne Arkadiusza Fajoka najpierw pokonały SAS Gdańsk (2:1), a następnie Autoniwest Żukowo (2:0). Piąte miejsce Ruchu w Warszawie to dobry prognostyk przed kolejnymi turniejami eliminacyjnymi. Już w najbliższy weekend – 25-26 czerwca – drużyna z Chorzowa zagra w Starych Jabłonkach.

Natomiast 26 czerwca w Kowalewie Pomorskim rozpocznie się konsultacja szkoleniowa reprezentacji Polski w piłce ręcznej plażowej. Trener Marek Karpiński powołał na nią 16 zawodniczek, w tym Marcelinę Polańską z KPR Ruch Chorzów (na liście rezerwowych znalazła się była już kapitan „Niebieskich” Katarzyna Wilczek, która od nowego sezonu grać będzie w zespole z Kalisza).

Biało-Czerwone w sezonie letnim wystąpią w dwóch turniejach na plaży – IHF Global Tour w Gdańsku (30 czerwca – 3 lipca) oraz eliminacjach do mistrzostw Europy w Pradze (6-11 lipca). Po konsultacji w Kowalewie Pomorskim trener ogłosi kadrę na te imprezy.