Znana aktorka otworzyła strefę rodzica w chorzowskim szpitalu dziecięcym

ostatnie przygotowania przed otwarciem strefyfot. Marcin Śliwa

Obrazki na ścianach, ławki, zjeżdżalnie i dużo zabawek dla małych pacjentów. Wszystko to powstało w szpitalu dziecięcym w Chorzowie.

– Otwarcie Strefy Rodzica w Chorzowie to dla nas wyjątkowe wydarzenie i swoisty jubileusz, bo to już 30-sty szpital z takim miejscem, zaaranżowanym i zrealizowanym przez Budimex – komentuje Dariusz Blocher Prezes Zarządu Budimex SA.

Jak mówią organizatorzy, program „Strefa rodzica. Budimex dzieciom” jest odpowiedzią na rzeczywiste problemy, z jakimi borykają się polskie szpitale, w których brakuje przyjaznych i komfortowych przestrzeni, gdzie rodzice i dzieci mogliby spędzić razem czas, zapominając choć na chwilę o trudach choroby

W przygotowaniu pomieszczeń wraz z grupą wolontariuszy z firmy Budimex uczestniczyła aktorka Agnieszka Grochowska, ambasadorka akcji.

– To cudowne, że są w Polsce takie firmy, które chcą trochę się podzielić i trochę zrobić coś, by zostało dla innych – dodaje Agnieszka Grochowska

Dzięki ich pracy dwie sale przy kaplicy szpitalnej zostały zaaranżowane na przestrzeń wypoczynkową. Pojawiły się tam obrazki na ścianach, ławki, zjeżdżalnie i dużo zabawek dla małych pacjentów. Dodatkowo na wewnętrznym dziedzińcu szpitala, przez który biegła droga ewakuacyjna i był on wcześniej niedostępny dla pacjentów, stanęła piaskownica, huśtawki i pojawiła się zieleń. Ze strefy będą mogły korzystać wszystkie dzieci, którym pozwoli na to ich stan zdrowia.

– Nie tylko sprzęt decyduje o jakości leczenia, ale również i ta strefa, która tu dzisiaj powstała. Ważne, aby mały pacjent po trudnych godzinach diagnostyki, zabiegu operacyjnym, po pewnych przykrościach i bólu, miał możliwość przyjść tu z rodzicem, usiąść w przyjaznej atmosferze i troszeczkę się pobawić – mówi Jerzy Szafranowicz, dyrektor Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa