V Nocny Turniej: Budoserwis znowu najlepszy

Podobnie jak w 2017 i 2018 r. Budoserwis okazał się najlepszy w nocnej rywalizacji na Kresach Fot. Materiały organizatora turnieju/Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów

Klasyczny hat-trick! Budoserwis po raz trzeci z rzędu zwyciężył w Nocnym Turnieju Piłki Nożnej na Kresach. Podczas imprezy zebrano 1782 litry wody dla uczestników programu „Praca za Czynsz”.

Stowarzyszenie Nowoczesny Chorzów po raz piąty zorganizowało na boiskach przy ul. Wolności turniej piłkarski. Lista uczestników zapełniła się bardzo szybko. 16 drużyn podzielono na cztery grupy. Jedną śmiało można było nazwać grupą śmierci. Znalazły się w niej bowiem trzy najlepsze drużyny zakończonego w kwietniu sezonu Chorzowskiej Ligi Futsalu: Irex Gaz, Budoserwis i Victoria Klimzowiec.

W rywalizacji na trawie świetnie radzi sobie zwłaszcza Budoserwis. Wygrywał nocny turniej w latach 2017 i 2018, a 28 i 29 czerwca br. (turniej zakończył się w sobotę przed godziną 1.00) ponownie pokazał klasę. W grupie pokonał zarówno Victorię (1:0), jak również Irex Gaz (4:2), a w trzecim spotkaniu wygrał z Maciejkowicami (2:0).

Za niespodziankę należy uznać odpadnięcie Irex Gazu już po fazie grupowej. Mistrz ChLF wystawił jednak także drugą drużynę (złożoną z młodych zawodników mających po 17-18 lat), która awansowała do ćwierćfinału. W nim stawiła opór Budoserwisowi, ale uległa mu 2:3.

W półfinałach Victoria Klimzowiec wygrała w derbach z Klimzowcem, zaś Budoserwis wyszedł zwycięsko ze starcia z ekipą Danmar/Kuś. Trzecie miejsce wywalczył Klimzowiec, zaś w finale Budoserwis ponownie okazał się lepszy od Victorii, tym razem 3:1.

Tym samym zespół prowadzony przez Witolda Wieczorka skompletował klasycznego hat-tricka! Z kolei piłkarze Victorii Klimzowiec zgarnęli dwa wyróżnienia indywidualne – Kamil Dylewski został królem strzelców, zaś Bartłomiej Książek najlepszym bramkarzem imprezy.

W V Nocnym Turnieju Piłki Nożnej debiutowała drużyna MIG Gliwice, w której występują zawodnicy niesłyszący. Z grupy nie wyszła, ale przysporzyła rywalom problemów.

Podobnie jak w poprzednich edycjach uczestnicy turnieju nie opłacali wpisowego. W zamian za to byli zobowiązani do dostarczenia zgrzewek wody mineralnej, które zostaną przeznaczone dla uczestników programu „Praca za Czynsz”. W tym roku udało się osiągnąć bardzo dobry wynik – organizatorzy naliczyli 198 zgrzewek (o 22 więcej niż przed rokiem), czyli 1782 litry wody!

Patronat nad imprezą objął prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. Mecze turnieju na Kresach oglądał jego zastępca Marcin Michalik, a także Karina Kosturkiewicz, koordynatorka programu „Praca za Czynsz”.

Zawodnikom czas umilał DJ Dark Side, zaś o catering zadbała Restauracja Ramzes. Natomiast okolicznościowe koszulki dla zwycięzców turnieju przygotowała firma Zokart.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa