Kolejny remis Ruchu. Bereta: Potrzebujemy wzmocnień

Mateusz Machała zdobył wyrównującą bramkę w sparingu z Rekordem Bielsko-BiałaFot. Marcin Bulanda

Piłkarze Ruchu Chorzów zremisowali 1:1 z Rekordem Bielsko-Biała w drugim letnim sparingu. W barwach „Niebieskich” wystąpiło dwóch byłych graczy Rozwoju Katowice. Podpisali oni z Ruchem dwuletnie umowy.

Przebywająca na zgrupowaniu w Rybniku-Kamieniu drużyna „Niebieskich” rozegrała w środę sparing z Rekordem Bielsko-Biała. To zespół, który będzie rywalem Ruchu w III grupie III ligi.

Podobnie jak w sobotnim meczu ze Stalą Rzeszów (0:0) także starcie z Rekordem zakończyło się bez wyłonienia zwycięzcy. W pierwszej połowie prowadzenie objęli bielszczanie, po uderzeniu Szymona Szymańskiego. Wyrównał w 63. minucie Mateusz Machała, który popisał się celną „główką” po centrze Jakuba Rudka z rzutu rożnego.

W ekipie z Cichej zagrało dwóch byłych zawodników Rozwoju Katowice – 26-letni Daniel Paszek i 31-letni Marcin Kowalski. Obaj wystąpili w linii pomocy. Po sparingu podpisali dwuletnie umowy z „Niebieskimi”. To pierwsze nabytki chorzowskiego klubu w letniej przerwie.

Trener Łukasz Bereta testował także Mateusza Iwana (Unia Kosztowy), Gruzina Giorgiego Tsuleiskiriego (AKS Mikołów), a także jeszcze jednego zawodnika, którego personalia zostały utajnione.

– W zespole jest wiele zmian, dlatego te sparingi nie wyglądają tak, jak byśmy chcieli, by wyglądały w meczach ligowych. Do tego nie grało dzisiaj kilku kontuzjowanych, ważnych piłkarzy ze środka pola (…) Trzon drużyny mamy zarysowany, aczkolwiek potrzebujemy jeszcze wzmocnień – podsumował sparing trener Ruchu (cytat za oficjalną stroną klubu).

W sparingu z Rekordem nie wziął udziału Lucjan Zieliński. Pomocnik opuścił zgrupowanie w Rybniku-Kamieniu i udał się na testy w Zagłębiu Sosnowiec.

Następny mecz kontrolny „Niebiescy” rozegrają w sobotę, 13 lipca (godz. 17.00). Zmierzą się w Bytomiu z Szombierkami.

Ruch Chorzów – Rekord Bielsko-Biała 1:1 (0:1)
Bramki:
Machała (63) – Szymański (26).
Ruch: Lech (46. Smug) – Lechowicz (66. Kowalski), Iwan (46. Machała), Kulejewski (66. Iwan), Bartolewski (46. Winciersz) – Paszek (46. Iwanek), Dąbrowski (66. zawodnik testowany), zawodnik testowany (46. J. Nowak), Rudek (66, Bartolewski), Kowalski (46. Bąk) – Idzik (46. Tsuleiskiri).