O zdrowiu od małego. Festyn Sanepidu w Skansenie

Dzisiejsza impreza obfitowała w liczne atrakcje promujące bezpieczeństwo i zdrowy styl życia. W wydarzeniu wzięły udział dzieci, ale również młodzież, dorośli i seniorzy.

Festyn od ponad 20 lat organizowany jest przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie. W tym roku miał szczególny charakter ze względu na stulecie istnienia służb sanitarnych w Polsce.

Można było wejść do wozu strażackiego i karetki, pograć w szachy, pomalować twarz i wziąć udział w licznych konkursach i zabawach odbywających się w okolicy sceny głównej. Dzieci w przystępnej, zabawowej formie mogły poznać zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym i podstawy pierwszej pomocy, a także, wcielając się w strażaków, poznać mechanizmy systemów gaśniczych. Gościem wydarzenia był również prywatny szpital Weiss Klinik, który na swoim stanowisku umożliwił przeprowadzenie badania pod kątem zaćmy.

– Mamy jeden wspólny cel, poprawić bezpieczeństwo naszego społeczeństwa. To okazja, aby pokazać już od maleńkiego, jak działać, żeby być zdrowym – podsumowuje Aneta Szczęśniak, państwowy powiatowy inspektor sanitarny.

W imprezę zaangażowało się wiele instytucji m.in. policja, straż miejska, straż pożarna, wojewódzkie pogotowie ratownicze w Katowicach oraz Urząd Miasta Chorzów, który ufundował nagrody dla dzieci. Edukacyjne zabawy umilała Policyjna Orkiestra Dęta z Katowic, która po odegraniu „Sto lat” zaprezentowała kilka aranżacji znanych utworów jak np. „Happy” Pharrella Williamsa. Na scenie głównej zapierający dech pokaz umiejętności samoobrony dali członkowie Siemianowickiego Klubu Kyokushin Karate.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa