Chorzów miastem przyjaznym dzieciom

Chorzów miastem przyjaznym dzieciom
Dzieci bawiące się na chorzowskim RynkuFot. Marcin Śliwa

Chorzowskie programy skierowane do dzieci i młodzieży zostały docenione przez UNICEF. Dzięki temu Chorzów został zakwalifikowany do programu „Miasto Przyjazne Dzieciom”.

Do tej pory tylko jedno polskie miasto może pochwalić się tytułem „Miasta Przyjaznego Dzieciom”. To Gdynia. Teraz na najlepszej drodze do uzyskania tego tytułu jest Chorzów, który został zaproszony do wdrażania programu przyjaznego dzieciom. Organizacja doceniła projekty takie jak: Sportowy Chorzów, Klub Malucha i „Razem można więcej”. 

– Bardzo cieszymy się, że nasza codzienna praca została dostrzeżona przez taką organizację jak UNICEF. Nasza oferta jest bardzo bogata – mówi Magdalena Sekuła, pełnomocnik prezydenta Chorzowa ds. promocji i aktywizacji społecznej.

W „Sportowym Chorzowie” miasto stawia na aktywne spędzanie czasu wolnego. W programie „Razem można więcej” realizowanym przy ul. Jagiellońskiej oferowane są warsztaty i animacje. Za to „Klub Malucha” to program, który na stałe wpisał się w kalendarz dzieci i ich rodziców

Miasto Przyjazne Dzieciom to projekt oparty trójstronnej współpracy: zaangażowaniu samorządu, dzieci i partnerów. Miasto odpowiedzialne jest za przygotowanie warunków sprzyjających rozwojowi i edukacji dzieci. Partnerzy – organizacje samorządowe, biznes, media – podejmują współpracę, a dzieci biorą czynny udział w życiu miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa