Reklama:


Memoriał Skolimowskiej. Kszczot i Lewandowski zaatakują rekord!

Memoriał Skolimowskiej. Kszczot i Lewandowski zaatakują rekord!
Marcin Lewandowski przed rokiem wygrał w Memoriale Skolimowskiej bieg na 800 m. Teraz zaatakuje rekord Polski na 1000 mFot. Marcin Bulanda

Równo za miesiąc – 14 września – na Stadionie Śląskim odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej. Kibice, którzy obejrzą mityng za darmo, będą mogli podziwiać mnóstwo gwiazd.

W miniony weekend reprezentacja Polski po raz pierwszy w historii wygrała Drużynowe Mistrzostwa Europy, pokonując rywali na zawodach w Bydgoszczy. Na Starym Kontynencie jesteśmy lekkoatletyczną potęgą, kibice liczą także na dobry występ Biało-Czerwonych na zbliżających się mistrzostwach świata w Katarze (28 września – 6 października).

Jednym z ostatnich sprawdzianów przed zawodami w Dosze będzie jubileuszowy 10. LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej. W sobotę, 14 września, na Stadionie Śląskim w Chorzowie zobaczymy mnóstwo wybitnych postaci polskiej i światowej lekkoatletyki.

Już wcześniej udział potwierdzili mistrzowie świata: nowozelandzki kulomiot Tom Walsh, który będzie rywalizował z polskimi czempionami Michałem Haratykiem i Konradem Bukowieckim, oraz skoczkini wzwyż Maria Łasickiene, która powalczy o zwycięstwo z będącą w coraz lepszej formie Kamilą Lićwinko.

W rzucie dyskiem dwukrotny wicemistrz olimpijski Piotr Małachowski zmierzy się z aktualnym mistrzem świata i Europy Litwinem Andriusem Gudžiusem oraz mistrzem olimpijskim z Rio de Janeiro Niemcem Christophem Hartingiem.

Niezwykle ciekawie zapowiada się pojedynek Adama Kszczota z Marcinem Lewandowskim. Polskie gwiazdy biegów średnich (specjalizujące się w biegach na 800 m, tudzież 1500 m) powalczą na nietypowym dystansie – 1000 metrów. Zaatakują rekord Polski, który od trzech lat (2:14:30) należy do Lewandowskiego. Szyki pokrzyżować im będzie chciał Amerykanin Clayton Murphy, medalista olimpijski z Rio de Janeiro.

W biegu na 100 m wystartuje legendarny jamajski sprinter, rekordzista w liczbie biegów na 100 metrów poniżej dziesięciu sekund Asafa Powell. Wśród pań zaprezentuje się niepokonana na Stadionie Śląskim Ewa Swoboda.

Ponadto na bieżni zobaczymy Justynę Święty-Ersetic z pozostałymi Aniołkami Matusińskiego, przez płotki pobiegnie Karolina Kołeczek, a Sofia Ennaoui – na swoim koronnym dystansie 1500 metrów.

Do Chorzowa przybędą najlepsi specjaliści w rzucie młotem: Joanna Fiodorow, Wojciech Nowicki i Paweł Fajdek. Na skoczni o tyczce nie może zabraknąć rekordzisty Polski Piotra Liska, który w tym roku wyśrubował swój najlepszy wynik do poziomu 6,02 m, natomiast w rzucie oszczepem wystąpią Maria Andrejczyk i Marcin Krukowski.

Wstęp na trybuny Stadionu Śląskiego będzie bezpłatny. Początek LOTTO Memoriału Kamili Skolimowskiej o godzinie 16:00. 

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa