Cenny sprawdzian piłkarek w Piotrkowie. Pokonały ekipę byłego trenera

Cenny sprawdzian piłkarek w Piotrkowie. Pokonały ekipę byłego trenera
Na zdjęciu: rozgrywająca KPR Ruch Agnieszka PiotrkowskaFot. Marcin Bulanda

W piątek chorzowskie szczypiornistki przegrywały, w sobotę wygrywały. Na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim zajęły czwarte miejsce.

Za trzy tygodnie rozpocznie się sezon PGNiG Superligi. Piłkarki ręczne Ruchu po bardzo intensywnych treningach w lipcu sierpniowe weekendy przeznaczają na sparingi. Po sprawdzianach w Chorzowie i Hodoninie drużyna Marko Brezicia pojechała do Piotrkowa Trybunalskiego.

W V Memoriale im. Krzysztofa Kazimierskiego zagrały trzy zespoły z Superligi: Piotrcovia, Start Elbląg oraz KPR Ruch, pierwszoligowy MTS Żory oraz Sokol Poruba z Czech.

I to właśnie z Czeszkami pierwszy mecz w turnieju rozegrały „Niebieskie”. Po wyrównanej pierwszej połowie (14:14) w drugiej przewagę uzyskał Sokol, który zwyciężył 34:29. Także w piątek chorzowianki zmierzyły się ze Startem Elbląg, czyli ekipą, która będzie ich pierwszym ligowym rywalem (7 września, o godz. 17, hala MORiS). Ruch uległ elblążankom 26:33.

Lepiej wiodło się drużynie Brezicia w sobotę. Najpierw wysoko pokonały MTS Żory (41:24), a w ostatnim meczu zagrały z mającą już zapewniony triumf w turnieju Piotrcovią. Na zakończenie imprezy „Niebieskie” sprawiły niespodziankę, pokonując gospodynie (prowadzone od tego sezonu przez byłego trenera Ruchu Krzysztofa Przybylskiego) 26:19.

Ruch zakończył turniej z dwoma zwycięstwami i dwiema porażkami. Miał lepszy bilans bramkowy od Poruby, ale zadecydował mecz bezpośredni. Ten zaś wygrały Czeszki i to one zajęły trzecie miejsce. Ruch zaś został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Wyniki Ruchu na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim
Ruch Chorzów – Sokol Poruba 29:34 (14:14)
Start Elbląg – Ruch Chorzów 33:26 (16:12)
MTS Żory – Ruch Chorzów 24:41 (12:19)
Piotrcovia – Ruch Chorzów 19:26 (9:13)

Klasyfikacja końcowa: 1. Piotrcovia (6 pkt.), 2. Start (6), 3. Sokol (4), 4. KPR Ruch (4), 5. Żory (0).

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa