Gra o życie. Zbiórka dla młodego piłkarza. Coraz mniej czasu

Artur Rutkowski to młody, zdolny, ambitny i niezwykle towarzyski chłopak. Uczeń piątej klasy, którego największą pasją jest piłka nożna spotkał najtrudniejszego do pokonania przeciwnika. Możemy mu w tym pomóc.

Ostra białaczka limfoblastyczna to zawodnik, który nie stosuje się do żadnych zasad fair play. Zwalczyć można go tylko lekiem Blinatumomab. Jedna ampułka to koszt 11 328 zł. Artur potrzebuje dwóch cyklów leczenia, czyli aż 51 ampułek. Koszt terapii wynosi więc 577 728 zł.

Choroba wróciła 25 maja 2019, po prawie 5 latach. Pierwszą chemię po nawrocie Artur dostał jeszcze w Chorzowie, zanim zawieszono oddział hematologii i onkologii dziecięcej. 7 lipca musiał przenieść się do Uniwersyteckiego Szpitalu Dziecięcego w Krakowie.Tam walczy, ale koszty leczenia są ogromne, a czas ograniczony. Do końca sierpnia. Pomóżmy Arturowi wygrać: https://www.siepomaga.pl/bitwa-artura.

– Czasami łzy lecą potokami, a są dni, że trzeba zażartować, żeby zrzucić z siebie nadmiar ciężkiego powietrza. Na koniec dnia zostaje się jednak sam na sam ze swoimi myślami i bezradnością dorosłego faceta, który gotów jest zrobić wszystko, żeby tylko uratować swojego syna – Grzegorz, tata Artura

Artur dwa i pół roku temu zaczął trenować w Akademii Piłkarskiej Ruchu Chorzów. Obecnie jest zawodnikiem UKS Ruch Chorzów. W minioną sobotę Artur symbolicznym kopnięciem piłki rozpoczął mecz UKS Ruch Chorzów – Wawel Wirek, podczas którego odbyła się zbiórka na jego rzecz. Zebrano 4026,48 zł, 8,77 euro i 10 koron czeskich.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa