UKS Ruch kontra Ruch! Niecodzienny mecz w Pucharze Polski

UKS Ruch kontra Ruch! Niecodzienny mecz w Pucharze Polski
Kibice Ruchu podczas poprzedniego meczu UKS Ruch w Pucharze Polski - z Wawelem WirekFot. Marcin Bulanda

We wtorek (20 sierpnia, godz. 17.30) na stadionie przy ul. Lompy spotkają się dwa zespoły z „eRką” w herbie. Kibice będą wspierać jednych i drugich.

Dwie drużyny z Chorzowa zmierzą się w II rundzie Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice. Występujący w Klasie B UKS Ruch podejmie Ruch, który w miniony weekend rozpoczął rywalizację w III lidze.

Dla młodych piłkarzy UKS-u (zespół tworzą zawodnicy z roczników 2001 i 2002) będzie to nie lada przeżycie. Teoretycznie stoją na straconej pozycji, ale już w poprzedniej rundzie pokazali, że potrafią sprawić niespodziankę. Po rzutach karnych wyeliminowali grający o dwie klasy wyżej Wawel Wirek (5:4; w regulaminowym czasie gry było 2:2).

Czytaj także: Kibice wsparli dopingiem UKS Ruch. Wielkie emocje i awans po karnych

Z kolei Ruch znajduje się w dość nietypowym położeniu. Obecnie bowiem walczy w Pucharze Polski na dwóch frontach. W rozgrywkach na szczeblu centralnym wygrał w rundzie wstępnej na wyjeździe z II-ligową Skrą Częstochowa 2:1. We wtorek o godz. 12 pozna rywala w I rundzie. „Niebiescy” mogą trafić np. na Legię Warszawa, Lecha Poznań czy Górnika Zabrze.

Jednocześnie klub z Cichej wystawił zespół do rozgrywek na szczeblu Podokręgu Katowice. W pierwszej rundzie miał wolny los, teraz zaś zmierzy się z UKS-em.

Na wtorkowy mecz wybiera się liczna grupa kibiców Ruchu, którzy zapowiadają, że będą zagrzewać do boju głośnym dopingiem oba zespoły. Bojkot, który prowadzą fani, dotyczy spotkań drużyny III-ligowej rozgrywanych na Cichej. Jednocześnie wspierają oni podopiecznych Łukasza Berety na wyjazdach, a B-klasowy UKS Ruch w meczach domowych.

Czytaj także: Gać pokazała Ruchowi, jak grać. Niebiescy zaczęli ligę od porażki

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa