KPR Ruch gościnny dla rywalek. Dwie porażki Niebieskich

Na zdjęciu: Aleksandra JaroszewskaFot. Marcin Bulanda

Podopieczne Marko Brezicia za dwa tygodnie rozpoczną walkę o ligowe punkty. W piątkowych sparingach uległy Piotrcovii oraz Koronie Handball Kielce.

Od początku sierpnia szczypiornistki Ruchu co weekend rozgrywają mecze kontrolne. Najpierw gościły w Chorzowie zespoły z Żor i Hodonina, później same udały się do Czech (turniej w Hodoninie, 2. miejsce) i Piotrkowa (4. miejsce w Memoriale Krzysztofa Kazimierskiego).

W piątek w hali MORiS KPR Ruch rozegrał kolejne dwa sparingi. Najpierw zespół Marko Brezicia zmierzył się z Piotrcovią (którą w poprzedni weekend pokonał na wyjeździe). Tym razem lepsze były rywalki prowadzone przez Krzysztofa Przybylskiego, w poprzednim sezonie trenera „Niebieskich”. Piotrcovia zwyciężyła 25:21.

Drugim rywalem chorzowianek była Korona Handball Kielce – zespół, który grał w sezonie 2018/19 w Superlidze, ale nie dostał licencji na występy w lidze zawodowej i kolejny sezon spędzi na jej zapleczu. I tym razem nasza drużyna była gościnna dla przeciwniczek. Ruch uległ Koronie 28:32.

W naszej galerii zobaczycie zdjęcia z meczu Ruch – Korona. Ich autorem jest Marcin Bulanda.

W zespole z Chorzowa – obok pozyskanych wcześniej Klaudii Cygan, Kai Gryczewskiej i Michaliny Gryczewskiej – zagrała Aleksandra Jaroszewska. To wychowanka Ruchu (rocznik 1996), która z „Niebieskimi” zdobyła mistrzostwo Polski juniorek w 2015 r. Rozgrywająca była ostatnio zawodniczką Imperium Katowice, ale pierwszoligowiec zza miedzy wycofał się przed rozpoczęciem sezonu.

Ostatni sprawdzian przed rozpoczęciem sezonu PGNiG Superligi zaplanowany został na piątek, 30 sierpnia. Do Chorzowa przyjedzie prawdopodobnie inny zespół z elity – KPR Gminy Kobierzyce.

Natomiast pierwszy mecz w zawodowej Superlidze odbędzie się w sobotę, 7 września (godz. 17). W hali MORiS Ruch zmierzy się ze Startem Elbląg.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa