Na Szlaku na próbach. Przygotowania do koncertu „I znów jesteśmy razem”

Obecny skład Zespołu Na SzlakuFot.: S. Witkowski

Dwadzieścia utworów w wykonaniu Na Szlaku, orkiestra smyczkowa i band muzyczny. To czeka słuchaczy, którzy pojawią się 25 października w MDK „Batory”.

Okazuje się, że dopracowanie każdego utworu to nie lada wyzwanie. Szczególnie, jeśli ćwiczy się pod okiem Rafała Smolenia, który słyszy, jak sam mówi, „każdą dźwiękową „lewiznę”.

– Każda próba ma swój cel i założenia. Praca nastawiona jest na efekt końcowy, który musi być na wysokim poziomie. Aranżacje nie są łatwe, ale ich brzmienie daje zniewalający efekt. Jednak praca z Rafałem to również przyjemność. Próby przebiegają w miłej i zabawnej atmosferze, bo przecież wszyscy jesteśmy jedną muzyczną rodziną – komentuje Magdalena Sławicka, wokalistka zespołu Na Szlaku

25 października odbędzie się koncert jubileuszowy z okazji 35 lat działalności Na Szlaku. Zespół będzie miał okazję zaśpiewać z akompaniamentem orkiestry smyczkowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. M. Karłowicza w Katowicach oraz bandem muzycznym pod dyrekcją Rafała Smolenia. Będą też zaproszeni goście.

Założycielem tej amatorskiej organizacji artystycznej jest Karol Pielok. Człowiek o wyjątkowych właściwościach przyciągających młodzież pod jego skrzydła. Działa w Miejskim Domu Kultury Batory od 25 lat i od tego czasu organizuje Międzynarodowy Koncert Wspomnień „I znów jesteśmy razem”. Spotykają się wtedy wszystkie pokolenia zespołu Na Szlaku oraz przyjaciele.

Zespół zaprasza na koncert wszystkich miłośników muzyki z tzw. krainy łagodności, poezji śpiewanej i piosenki turystycznej. Odbędzie się 25 października w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury Batory o godz. 18:00. Bilety w cenie 5 zł.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa