Znana himalaistka opowie o swoich wyprawach

Znana himalaistka opowie o swoich wyprawach

Sportsmenka związana z Chorzowem, Magdalena Gorzkowska, spotka się z mieszkańcami w #Wolka. Opowie między innymi o swojej ostatniej wyprawie i udanym ataku na Manaslu.

Magdalena Gorzkowska na swoim koncie ma już kilka imponujących wyczynów. W trakcie swojej przygody z górami zdobyła już m.in.: szczyty Mount Blanc, Aconcagua, Kilimandżaro, Makalu, a także została najmłodszą Polką, która weszła na Mount Everest. 27 września Magdalena Gorzkowska stanęła na szczycie Manaslu, ósmej pod względem wysokości góry świata, mierzącej 8156m. Dokonała tego jako trzecia Polka bez użycia dodatkowego tlenu oraz jako trzecia Polka w historii zdobyła drugi ośmiotysięcznik w ciągu roku. To jej trzeci ośmiotysięcznik w ogóle, jednak wszystko dopiero przed nią, gdyż planuje jako pierwsza Polka w historii zdobyć Koronę Himalajów i Karakorum, czyli wszystkie 14 najwyższych szczytów Ziemi.

Spotkanie odbędzie się w środę 23 października o godzinie 18:00 w #Wolka przy ul. Wolności 3. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, należy jedynie zarejestrować się w wydarzeniu na facebook.com. Ze względu na duże zainteresowanie zorganizowane zostanie również drugie spotkanie, we wtorek 29 października o godzinie 18:00.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa