Lider III ligi przyjeżdża na Cichą. Ruch włączy się do walki o awans?

Lider III ligi przyjeżdża na Cichą. Ruch włączy się do walki o awans?
Tak Jakub Nowak cieszył się z gola strzelonego Polonii Bytom. Oby w sobotę takich obrazków na Cichej było jak najwięcejFot. Marcin Bulanda

Śląsk II Wrocław wyprzedza „Niebieskich” o sześć punktów, ale już w sobotę może się to zmienić. Zapowiada się świetne widowisko, bo obie drużyny są na fali. Wygrały trzy mecze z rzędu.

Dla kibiców „Niebieskich” meczem rundy na Cichej było niedawne spotkanie derbowe z Polonią Bytom. Komplet kibiców na trybunach, głośny doping, świetna atmosfera, a co najważniejsze: zwycięstwo Ruchu (3:1) – fani opuszczali stadion w radosnych nastrojach.

Kolejny mecz na chorzowskim obiekcie zapowiada się równie ciekawie, a jego ciężar gatunkowy będzie jeszcze wyższy. Rozpędzony Ruch podejmie w sobotę (godz. 17.00) lidera trzeciej ligi (gr. 3), rezerwy Śląska Wrocław. Rywale także są na fali. Podobnie jak chorzowianie wygrali trzy mecze z rzędu, w ostatniej kolejce gromiąc u siebie Górnika II Zabrze 4:0.

„Niebiescy” tracą do Śląska II sześć punktów. W przypadku zwycięstwa mogą mieć wrocławian na wyciągnięcie ręki, a pamiętajmy także o tym, że chorzowski klub może jeszcze powalczyć o odzyskanie dwóch punktów (odjętych na początku sezonu przez Komisję Licencyjną).

– Po meczu ze Śląskiem II zobaczymy, w jakim miejscu jesteśmy. Jeśli byśmy wygrali, wtedy ta różnica jeszcze bardziej by się zmniejszyła. Koncentrujemy się na trzech ostatnich meczach. Chcemy je wygrać i bardzo dobrze zakończyć rundę. Później zobaczymy, czy wszystkie sprawy organizacyjne się poukładają. Wtedy będziemy mogli się delikatnie wzmocnić i możemy mówić o jakichś celach na ten sezon – powiedział Łukasz Bereta w rozmowie z weszlo.fm.

W składzie wrocławian powinniśmy zobaczyć dwóch byłych „Niebieskich” – pomocnika Przemysława Bargiela oraz obrońcę Łukasza Wiecha, którzy regularnie występują w rezerwach Śląska.

Bargiel debiutował w pierwszym składzie Ruchu w wieku 16 lat i 34 dni, za kadencji Waldemara Fornalika, gdy nasz zespół grał jeszcze w Ekstraklasie. W lipcu 2017 r. został piłkarzem AC Milan, z którego został wypożyczony do AC Spezia 1906. Latem tego roku podpisał czteroletni kontrakt ze Śląskiem. 19-letni „Bargi” w ostatnich trzech meczach Śląska II zdobywał po jednej bramce.

Warto przyjść w sobotę nieco wcześniej na stadion przy ul. Cichej. Przed „daniem głównym”, około godziny 15.20, rozpocznie się przedmecz drużyn żaków (roczniki 2012 i 2013) Ruchu i Śląska.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa