Sportowa integracja

Integracyjne turnieje na Batorym od lat cieszą się dużą popularnością. Fot.: archiwum Krzysztofa Pasieki

Miłośnicy piłki nożnej spotkali się na jubileuszowej, 35 edycji Integracyjnego Turnieju Piłki Nożnej im. Krzysztofa Pasieki.

Do turnieju rozgrywanego 26 października na obiektach sportowych MORiSu przy ul. Granicznej zgłosiło się 12 drużyn: 3 drużyny młodzieżowe (do 14 lat) oraz 9 drużyn dorosłych. W sumie w sportowej rywalizacji wzięło udział 112 osób.

Drużyny młodzieżowe rozegrały swoje mecze systemem każdy z każdym. Najlepsza okazała się drużyna Ruchu wyprzedając kolejno W. M. K. K. M. Team i Volta Team. Drużyny dorosłych zostały rozlosowane na dwie grupy, w których rywalizowały w tym samym systemie o awans do fazy pucharowej. W półfinałach zmierzyły się drużyny Profi Auto i Fans Hooligans (4-0) oraz Los Plantinos i Biadacz Blue (0-2). W finale lepsza okazała się drużyna Profi Auto pokonując 2-0 zawodników Biadacz Blue. W meczu o 3 miejsce Los Plantinos musieli uznać wyższość drużyny Fans Hooligans przegrywając 0-1.

W przerwie rozgrywek przedstawiciele społeczności Chorzowa i Zagłębia – Piotr Białończyk i Jacek Słowikowski z okazji jubileuszowej, 35 edycji turnieju uhonorowali pamiątkowym pucharem i upominkami organizatora, wieloletniego trenera piłki nożnej, popularyzatora sportu Krzysztofa Pasiekę za działalność społeczną.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa