Nowa edycja lokalu na kulturę

Nowa edycja lokalu na kulturę

Masz pomysł na prowadzenie działalności związanej z kulturą? Uważasz, że mieście przydałaby się nowa galeria, miejsce na warsztaty lub ognisko twórcze? Urząd Miasta otworzył drzwi 3 lokali położonych w centrum miasta i zaprasza do współpracy.

Do programu wybrano lokale przy ul. Wolności 60, Jagiellońskiej 3 i Sobieskiego 10. Aby prowadzić w nich działalność kulturalną (również zarobkową) wystarczy zgłosić się do przetargu. Oferty będzie oceniała komisja, która skupi się na ciekawych, innowacyjnych pomysłach związanych z propagowaniem szeroko pojętych działań kulturalnych. Wpływ na wybór będzie miało doświadczenie oferenta, jego osiągnięcia, wstępna koncepcja zagospodarowania lokalu i kwota zaoferowanej stawki czynszowej.

– Zaproponowaliśmy minimalną stawkę za metr kwadratowy na poziomie od 6 do 8 złotych. To lokale w ścisłym centrum miasta, dlatego na wolnym rynku ich najem kosztowałby znacznie więcej – tłumaczy Mariola Roleder, Zastępca Prezydenta Chorzowa

Do przetargu można zgłaszać się do 28 listopada w Wydziale Zasobów Komunalnych Urzędu Miasta. Szczegóły na stronie Biuletynu Informacji Publicznej oraz pod numerami telefonu: 32 416 50 00 (wew. 224 lub 417) i 695 561 274.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa