Świąteczna wymiana prezentów

Zaprezentowane ozdoby będzie można 7 grudnia wymienić na słodycze.Fot.: M. Banduch

W sobotę na chorzowskim rynku odbyła się wystawa, na której zaprezentowano prace artystyczne powstałe w wyniku działalności CUMA Cafe. To jednak dopiero połowa świątecznej akcji CUMY.

Zaprezentowane ozdoby to rękodzieło, które przygotowali Cumowicze, czyli seniorzy i młodzież zaangażowana w działalność placówki. Na wystawie znalazły się zarówno prace plastyczne, jak i świąteczne ozdoby i stroiki wykonane głównie z naturalnych, ekologicznych materiałów. Wystawa to wstęp do finału akcji, który odbędzie się 7 grudnia o godzinie 11.00, kiedy to dokona się wymiana zaprezentowanych ozdób na… słodycze, które zostaną przekazane na wyposażenie CUMA Cafe lub rozdane młodzieży z uboższych rodzin na święta. Na „Świąteczną wymianę prezentów z CUMĄ” poza słodyczami można przynosić również gry planszowe, książki, komiksy, farby, pastele lub kolorowy papier.

– To akcja, dzięki której możemy wyjść na zewnątrz z tym co robimy i pokazać się szerszemu gronu osób – komentuje Jolanta Koczubik, koordynator projektu CUMA

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa