MP U-18: Trudny początek Cleareksu. Szanse na awans wciąż są (zdjęcia)

W meczu z Młodością Rudno Clearex prowadził 3:0, następnie 4:2, ale ostatecznie przegrał 4:6Fot. Adrian Ślązok

Zwycięstwo z zespołem z Zabrza 5:1 sprawia, że młodzieżówka Cleareksu zachowała szanse na awans do finałów MP do lat 18. Musi jednak zagrać o wiele lepiej w drugim turnieju eliminacyjnym – w Rudzie Śląskiej.

Prowadzony przez Wojciecha Dobrzyńskiego zespół Cleareksu U-18 ma za sobą pierwszą część eliminacji do mistrzostw Polski. Grając przed własną publicznością, w hali MORiS przy ul. Dąbrowskiego, chorzowianie nie zdołali sobie wypracować zaliczki przed drugim turniejem. Zajęli czwarte miejsce, a do finałów awansują tylko trzy zespoły.

Początek imprezy był imponujący w wykonaniu chorzowian. Po pierwszej połowie prowadzili 3:0 z Młodością Rudno, zanosiło się na wysoką wygraną. Później jednak role się odwróciły. To rywale – dzięki skutecznemu finiszowi – zainkasowali trzy punkty, pokonując Clearex 6:4.

W kolejnym meczu nasza drużyna zmierzyła się z faworytem imprezy Gwiazdą Ruda Śląska. Kadrę Cleareksu tworzyli zawodnicy UKS Ruch Chorzów, rywale na co dzień trenują tylko futsal. Różnica była bardzo widoczna. Gwiazda dominowała, zwyciężając 5:0.

Po złym początku Clearex chciał wreszcie zapunktować, ale w meczu z FC Siemianowice to mu się nie powiodło. Porażka 2:6 postawiła podopiecznych Wojciecha Dobrzyńskiego w trudnej sytuacji. Na szczęście na zakończenie imprezy chorzowianie stanęli na wysokości zadania. Po wygranej ze Stalą MOSiR Zabrze 5:1 zachowali szanse na awans do turnieju finałowego.

Wszystko wskazuje na to, że w drugiej części eliminacji – 14 grudnia w Rudzie Śląskiej (hala w Halembie) – Clearex stoczy walkę o trzecie, premiowane awansem, miejsce z zespołami z Siemianowic i Zabrza.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z turnieju eliminacyjnego w Chorzowie. Autorem jest Adrian Ślązok.

Komplet wyników turnieju eliminacyjnego w Chorzowie
Młodość Rudno – Stal MOSiR Zabrze 9:1
Gwiazda Ruda Śląska – FC Siemianowice 7:1
Clearex Chorzów – Młodość Rudno 4:6
Stal MOSiR Zabrze – FC Siemianowice 4:3
Clearex Chorzów – Gwiazda Ruda Śląska 0:5
Młodość Rudno – FC Siemianowice 7:4
Stal MOSiR Zabrze – Gwiazda Ruda Śląska 1:10
FC Siemianowice – Clearex Chorzów 6:2
Gwiazda Ruda Śląska – Młodość Rudno 6:2
Clearex Chorzów – Stal MOSiR Zabrze 5:1

Tabela po pierwszym turnieju

1. Gwiazda Ruda Śl.41228:4
2. Młodość Rudno4924:15
3. FC Siemianowice4314:20
4. Clearex Chorzów4311:18
5. Stal MOSiR Zabrze437:27

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa