Nietypowy dzień w Urzędzie Miasta

Podopieczni Towarzystwa Ochrony Praw i Godności Dziecka „Wyspa” wzięli wczoraj udział w świątecznej grze miejskiej w… chorzowskim Ratuszu. Wspólna zabawa pozwoliła dzieciom poznać miejskie instytucje z innej perspektywy.

Zabawa rozpoczęła się z siedzibie Straży Miejskiej, która razem z „Wyspą” i Urzędem Miasta organizowała wydarzenie. Dzieci wysłuchały krótkiej prelekcji o bezpieczeństwie na drodze i zagrożeniach wynikających z nadmiernego używania telefonu, po czym wszyscy udali się do Ratusza.

– Chcieliśmy stworzyć coś, czego w Chorzowie jeszcze nie było. Pomyśleliśmy, że to jest idealne miejsce na taką grę – opowiada Magdalena Sierotnik z chorzowskiej „Wyspy”

Dzieci szukały punktów z zadaniami rozlokowanych w różnych salach Ratusza. Tam czekały na nie różne misje m.in.: gra na dzwoneczkach ręcznych, łamigłówki z matematyki i języka polskiego, zaśpiewanie piosenek i quiz o tradycjach świątecznych. Za wykonane zadania zdobywały złote dzwoneczki. Kiedy już wszystkie grupy wykonały swoje zadania spotkały się w sali sesyjnej i wspólnie przywołały św. Mikołaja (w tej roli wystąpił zastępca prezydenta, Wiesław Cieżkowski), który wraz z reniferami (w które wcielili się funkcjonariusze Straży Miejskiej) wręczył dzieciom świąteczne prezenty.

– Urzędnik nie musi być cały czas śmiertelnie poważny. Można się czasem przebrać w niecodzienny strój, tak aby sprawić dzieciakom trochę radości. Chciałbym bardzo podziękować Straży Miejskiej za zaangażowanie w naszą akcję – komentuje Wiesław Ciężkowski, zastępca Prezydenta Miasta.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa