Radość pomagania. WOŚP zagra w Chorzowie

Radość pomagania. WOŚP zagra w Chorzowie

W najbliższą niedzielę odbędzie się 28 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chorzów tradycyjnie włącza się w popularną akcję.

Podobnie jak w poprzednim roku w Chorzowie działać będą dwa sztaby Orkiestry: w Zespole Szkół Technicznych nr 1 przy ul. Sportowej oraz w Szkole Podstawowej nr 18 przy ul. Czempiela. Odwiedzając siedzibę pierwszego sztabu, można nie tylko wesprzeć akcję, ale również aktywnie spędzić czas. O godzinie 15:00 odbędą się tam animacje i zabawy dla najmłodszych pod okiem animatorki dziecięcej Nikoli Świtały. Bilet cegiełka będzie kosztować 5 zł. Godzinę później, o 16:00 rozpocznie się Maraton Zumby, który poprowadzą instruktorzy z Multi Fitness Club w Chorzowie. Wejście w cenie 20 zł. Aby uczestniczyć w obu wydarzeniach należy zabrać ze sobą obuwie zmienne. W przerwie między animacjami, a Maratonem Zumby odbędzie się także pokaz artystyczny gimnastyczek z UKS Silesia.

– Lubimy pomagać i robić coś dobrego dla innych. Nasi uczniowie zawsze chętnie się włączają w takie działania, dlatego w przypadku 28 finału WOŚP nie mogło być inaczej – komentuje Magdalena Wojtowicz, szefowa sztabu WOŚP Chorzów nr 1

W tym roku ponownie odbędzie się okolicznościowy mecz hokeja. Drużyna Wielkiego Serca złożona między innymi z chorzowskich urzędników, artystów czy dyrektorów zagra z drużyną NAJki Polonia Bytom. Mecz odbędzie się 12 stycznia o godzinie 11:00 na lodowisku przy Centrum Handlowym AKS. W czasie meczu wśród kibiców będą obecni również wolontariusze z puszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Poza datkami wrzucanymi do puszek, zbiórkę można również wesprzeć licytując na aukcjach Orkiestry. W tym roku znalazło się kilka ciekawych propozycji jak np.: spotkanie z Urszulą Dudziak, trening z himalaistką Magdaleną Gorzkowską, czy koszulki z podpisami Kamila Stocha i Bartosza Zmarzlika, sportowca roku 2019. Wszystkie aukcje prowadzone przez WOŚP Chorzów dostępne są tutaj.

– Wolontariusze są już gotowi do kwesty, puszki zostały rozdane. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik i czekamy na niedzielny finał – dodaje Magdalena Wojtowicz.

W organizację 28 finału WOŚP w Chorzowie zaangażowało się ponad 200 wolontariuszy.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa