Niebiescy lepsi od Niemców. Pierwszy mecz Janoszki

Mateusz Winciersz zdobył jedną z bramek dla Ruchu w sparingu z zespołem z BerlinaFot. Marcin Bulanda

W pierwszym zimowym sparingu piłkarze Ruchu pokonali szóstoligową Spartę Lichtenberg 3:2. Całe spotkanie rozegrał powracający do Chorzowa Łukasz Janoszka. W sobotę „Niebiescy” zagrają z Szombierkami Bytom.

Sparta Lichtenberg to zespół z dzielnicy Berlina (lider Berlin-Ligi, szósty poziom rozgrywek w Niemczech), który przebywa obecnie na zgrupowaniu w Polsce. Niemcy byli pierwszym sparingpartnerem chorzowskiego Ruchu.

Spotkanie odbyło się w piątkowy wieczór na Kresach. W Ruchu 90 minut rozegrał Łukasz Janoszka, który po sześciu latach powrócił na Cichą. Trener Łukasz Bereta wystawił skład zbliżony do optymalnego, ale po I połowie prowadzili Niemcy, po strzale Daniela Haenscha.

Później jednak „Niebiescy” odwrócili losy spotkania. Wyrównał Mateusz Winciersz, który zamienił na gola podanie Michała Mokrzyckiego. Prowadzenie Ruchowi dał Mariusz Idzik, a w końcówce – strzałem głową – na 3:1 podwyższył Mateusz Lechowicz. Goście zdobyli jeszcze bramkę honorową, po uderzeniu z wolnego.

– W pierwszej połowie Sparta lepiej operowała piłką, a my graliśmy bardzo nerwowo – dużo strat i niedokładnych podań. Z tego brało się to, że przeciwnik dłużej utrzymywał się przy piłce. Po przerwie opanowaliśmy sytuację na boisku i to my byliśmy lepszą drużyną. Miałem kilka sytuacji, szkoda, że nie udało się ich wykorzystać, ale i na to przyjdzie czas – powiedział Łukasz Janoszka (cytat z oficjalnej strony Ruchu).

Dodajmy, że w meczu ze Spartą trener „Niebieskich” testował Daniela Grymana z GKS-u Jastrzębie. W sobotę o godz. 11.00 chorzowianie rozegrają kolejny sparing, w Bytomiu z Szombierkami.

Ruch Chorzów – Sparta Lichtenberg 3:2 (0:1)
Bramki dla Ruchu: Winciersz (63), Idzik (71), Lechowicz (87).
Ruch: T. Nowak (61. Smug) – Lechowicz, Iwan (69. Słota), Kulejewski, Bartolewski – Winciersz, Mokrzycki, Foszmańczyk, Rudek (69. Gryman), Janoszka – Idzik (80. Cioch).