Rywalizowali na stoku o puchar prezydenta

150 uczestników wzięło udział w Zawodach o Puchar Prezydenta w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie. Impreza odbyła się na stoku Złoty Groń w Istebnej.

Zawody w Istebnej odbyły się już po raz dziewiąty. Rywalizacja przebiegała w kilkunastu kategoriach indywidualnych. Dodatkowo zawodnicy zostali sklasyfikowani w kategorii rodzinnej. Najlepsi mogli liczyć na medale i atrakcyjne nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymali rabat na karnety narciarskie. Dodatkową atrakcją była możliwość testowania sprzętu narciarskiego ze sklepu Decathlon. Jedną z nagród był samochód marki toyota do wykorzystania na weekend.

– W tym roku niewielu wierzyło, że te zawody się odbędą. Na szczęście w ostatniej chwili pogoda się poprawiła, spadło trochę śniegu i dziś mamy wyśmienite warunki – mówiła Alina Zawada, dyrektor Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu pod stokiem Zloty Groń.

Mieszkańcy Chorzowa rywalizują o puchar prezydenta miasta.

– Myślę, że to jest ważne dla mieszkańców, żeby można było się spotkać gdzieś na stoku, wyjść z domu, zakosztować świeżego powietrza, a nie siedzieć w domu przed telewizorem. Dlatego organizujemy co roku ten turniej – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Pełne wyniki:

wyniki-chorzow

Wyniki w kategorii open:

wyniki-chorzow-open

Wyniki w kategorii rodzinnej:

wyniki-chorzow-rodzinna

Niebawem opublikujemy relację wideo z wydarzenia. Śledźcie nasz portal.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa