Puchar Polski: Ruch gra o półfinał. Odpłaci się Startowi za ligową porażkę?

Puchar Polski: Ruch gra o półfinał. Odpłaci się Startowi za ligową porażkę?
Tak było niedawno w lidze - Ruch po zaciętym meczu przegrał ze Startem. W środę ma szansę na rewanż w Pucharze PolskiFot. Marcin Bulanda

W środę, 12 lutego, KPR Ruch II Chorzów zmierzy się ze Startem Elbląg w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski. Niedawno elblążanki wygrały w hali MORiS w Superlidze. „Niebieskie” wezmą rewanż?

Tegoroczne rozgrywki o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet toczone są w dość nietypowej formule. W ćwierćfinale odbędą się tylko dwa (a nie – jak zwykle w tej fazie – cztery) mecze, a dopiero od półfinałów (!) do rywalizacji dołączą najsilniejsze kluby w kraju – MKS Lublin i Zagłębie Lubin.

Najbardziej prawdopodobny jest więc finał Lublin kontra Lubin, ale cztery inne ekipy, które pozostały w walce o puchar, chcą sprawić psikusa i utrzeć nosa faworytom. Jedną z nich jest KPR Ruch II Chorzów.

Drugi zespół „Niebieskich” zaczynał pucharową przygodę w październiku ub. roku, wygrywając na szczeblu wojewódzkim ze Zgodą Ruda Śląska, następnie zaś – w finale na Śląsku – z MTS-em Żory. Po awansie na szczebel centralny działacze Ruchu zdecydowali, że w nominalnej „dwójce” zagra większość zawodniczek z pierwszego zespołu.

„Rezerwy” pokonały następnie SPR Handball Rzeszów, a także dwie wyżej notowane drużyny z Superligi – Piotrcovię oraz Eurobud JKS Jarosław. W ćwierćfinale ich rywalem – 12 lutego, o godz. 18 – będzie Start Elbląg.

Niedawno, 1 lutego, Start przyjechał do Chorzowa na mecz Superligi. „Niebieskie” prowadziły przez większość spotkania, ale ostatecznie przegrały 33:35. W środę – ponownie we własnej hali – będą chciały zrewanżować się zespołowi Andrzeja Niewrzawy.

– Weszliśmy już do pucharowej elity, co nas bardzo cieszy. Jest super, ale najważniejsza pozostaje Superliga – przypomniał po poprzednim meczu pucharowym trener Ruchu Michał Boczek.

Cel jest jasny, nie oznacza to jednak, że chorzowianki potraktują środowy mecz ulgowo. Od kilku lat nie zaszły bowiem w pucharze tak daleko (w 2013 r. grały w Final Four w Gdyni).

– Nie po to dziewczyny walczyły w tylu rundach, by teraz „odpuścić” Puchar Polski. Chcemy awansować do półfinału. Wszystkie zawodniczki są gotowe do gry w środowym meczu – poinformował Krzysztof Zioło, wiceprezes „Niebieskich”.

Przypomnijmy, że cztery dni po spotkaniu pucharowym (w niedzielę, 16 lutego, o godz. 17) Ruch zagra u siebie z Eurobudem Jarosław, w 17. serii PGNiG Superligi Kobiet.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa