Centrum Integracji Międzypokoleniowej z nową siedzibą

Centrum Integracji Międzypokoleniowej z nową siedzibą

Kończy się remont dawnego Miejskiego Domu Kultury „Centrum”. Od marca do budynku przy ul. Dąbrowskiego 7 w Chorzowie ponownie wprowadzi się Centrum Integracji Międzypokoleniowej.

Centrum Integracji Międzypokoleniowej do tej pory funkcjonowało jako jeden z kilku projektów, realizowanych w ramach Miejskiego Programu Aktywizacji „Aktywny Chorzów”. Jednak zgodnie z podjętą w grudniu ubiegłego roku decyzją Rady Miasta Chorzów CIM stanie się osobną jednostką, działającą na podobnych zasadach co domy kultury czy Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu.

Chorzowska Strefa Wolontariatu, Klub Malucha, Chorzowska Akademia Seniora i program Chorzów 60+ to tylko kilka projektów, które znajdą się pod opieką Centrum Integracji Międzypokoleniowej. Już teraz wiadomo, że wszystkie będą kontynuowane – zmienić, na plus, może się jedynie ich forma. Od stycznia br. w chorzowskim magistracie czynne jest już Biuro Integracji Międzypokoleniowej, które odpowiada między innymi za merytoryczne opracowanie działalności CIM. Pracownicy dbają o to, by zachowując dotychczasowe, wysokie standardy, zaproponować mieszkańcom jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę zajęć, warsztatów i wydarzeń skierowanych do różnych grup wiekowych. Będzie oczywiście wiele ciekawych propozycji dla seniorów i rodziców, ale w planach są również imprezy czy spotkania skierowane do młodzieży oraz osób w przedziale 20-40 lat.

– Chcemy, aby nasza siedziba przy ul. Dąbrowskiego 7 stała się, zgodnie z nazwą, prawdziwym centrum aktywności wszystkich generacji. Jesteśmy otwarci na wszelkie inicjatywy z zewnątrz, czy to pochodzące od organizacji pozarządowych, klubów seniora czy osób prywatnych, które mają pomysły na ciekawe i twórcze formy aktywności, ale nie mają gdzie ich realizować – mówi Marta Jakubczyk, kierownik Biura Integracji Międzypokoleniowej

Na pierwsze rezultaty działań BIM trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Uroczyste otwarcie Centrum Integracji Międzypokoleniowej zaplanowane jest na początek kwietnia. Wszystkie informacje o postępach i przygotowaniach można śledzić na bieżąco na profilu Centrum Integracji Międzypokoleniowej na Facebooku oraz na stronie internetowej www.centrum.chorzow.eu

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa