Polisa z biura podróży nie wystarczy

Wybierasz się na wycieczkę organizowaną przez biuro podróży? Jeśli chcesz przeżyć niezapomniane wrażenia bez przykrych niespodzianek, sprawdź zakres ochrony ubezpieczenia oferowanego przez agencję turystyczną. Często bowiem okazuje się, że polisa nie uwzględnia wielu istotnych zdarzeń.

Biura podróży zabezpieczają interesy podróżników, jednak oferowane przez nich ubezpieczenie często nie jest wystarczające. Gdyby więc doszło do nieprzewidzianego zdarzenia mogłoby się zdarzyć, że to nie ubezpieczyciel, a ubezpieczający będzie zobowiązany do pokrycia kosztów. Można tego uniknąć, wykupując polisę turystyczną we własnym zakresie.

Polisa z biura podróży – dlaczego nie jest wystarczająca?

Dla ubezpieczenia oferowanego przez biuro podróży charakterystyczne są następujące elementy:

  • wąski zakres ochrony
  • niska suma ubezpieczenia.

W praktyce oznacza to bardzo małą wysokość wypłacanego świadczenia oraz niemożność ubiegania się o odszkodowanie, np. w przypadku utraty bagażu, kosztów transportu medycznego za granicą.

Biorąc pod uwagę powyższe kwestie, nie ma się dziwić temu, że ubezpieczenie z biura podróży dostępne jest w niskiej cenie. Musisz więc zastanowić się, czy zależy Ci wyłącznie na niewielkich opłatach, czy na dobrej ochronie w razie nieprzewidzianych zdarzeń.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie turystyczne?

Jeżeli chcesz mieć pewność, że nic nie zakłóci wyjazdu, warto wykupić ubezpieczenie turystyczne. Na co zwracać uwagę, wybierając polisę? Przede wszystkim trzeba uwzględnić swoje potrzeby i oczekiwania. Cena nie jest czynnikiem decydującym – możesz się o tym przekonać, korzystając z porównywarki ubezpieczeń dostępnej pod adresem https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/.

Istotną rolę odgrywają takie elementy jak:

  • suma ubezpieczenia
  • zakres ochrony
  • dodatkowe rozszerzenia umowy
  • wyłączenia odpowiedzialności
  • miejsce obowiązywania
  • czas trwania umowy.

Duże znaczenie ma suma ubezpieczenia. Od niej zależy wysokość wypłacanego świadczenia i to, czy wystarczy na pokrycie wydatków związanych z nieoczekiwanym zdarzeniem losowym. Co prawda im wyższa suma ubezpieczenia, tym wyższa składka, jednak warto ponieść nieco większy koszt.

Aby znaleźć odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora dostępnego na stronie https://kalkulatorubezpieczen.net.pl/ubezpieczenia-turystyczne/. Po wypełnieniu formularza, otrzymasz informację zwrotną o wysokości składek proponowanych przez konkretne towarzystwa ubezpieczeniowe. Weź pod uwagę przede wszystkim zakres ochrony – musi być dopasowany do specyfiki wyjazdu oraz Twoich potrzeb. Jeśli bowiem przewozisz wartościowy bagaż lub drogi sprzęt sportowy, wówczas warto pomyśleć o wykupieniu ubezpieczenia bagażu itp.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa