Inauguracja XIII edycji ważnej kampanii społecznej

W inauguracji charytatywnej kampanii uczestniczyło około 40 osób.Fot.: M. Banduch

W Miejskim Domu Kultury Batory odbyła się uroczysta inauguracja Kampanii Charytatywnej Pola Nadziei. Jest to już XIII odsłona akcji chorzowskiego Hospicjum.

Pola Nadziei to coroczna akcja charytatywna chorzowskiego Hospicjum mająca na celu poszerzanie świadomości społecznej na temat opieki paliatywnej.

– W Polach Nadziei chodzi o to, aby mówić czym jest hospicjum, komu pomaga i jakie ma potrzeby. Chcemy przybliżyć wszystkim ten ważny i złożony temat – komentuje Joanna Tabor, wolontariuszka chorzowskiego Hospicjum

Spotkanie otworzył wykład ks. prof. Antoniego Bartoszka pt.: „Hospicjum – miłość czy obowiązek?”. Ksiądz w swoim wystąpieniu podkreślał, jak ważna dla funkcjonowania hospicjów jest praca wolontariuszy. Choć wiele osób włącza się w pomoc, zapotrzebowanie tego typu placówek na działania wolontariuszy wciąż jest duże. Po wykładzie ks. Bartoszka nastąpił krótki poczęstunek, a później zgromadzeni goście mogli wysłuchać nastrojowego koncertu zespołu Mundi.

Wczorajsze spotkanie było inauguracją XIII edycji charytatywnej kampanii. W związku z zagrożeniem epidemiologicznym pod znakiem zapytania stoją kolejne wiosenne wydarzenia mające odbyć się w ramach Pól Nadziei, czyli: wykłady w Centrum Afirmacji Życia, zajęcia z muzykoterapii w leczeniu szpitalnym, piknik w skansenie i Rowerowy Rajd Nadziei.

Jeszcze więcej wiadomości z Chorzowa